A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Miķeļdienas ražas svētki Cēsu Pils dārzā

Miķeļdienas ražas svētki Cēsu Pils dārzā

Sestdien, 24.septembī, no plkst.10.00 Cēsu Pils dārzā notiks „Miķeļdienas ražas svētki”. Miķeļu tirgus Saimnieks (Jānis Gabrāns) viesus aicinās uz tirgošanos, lustēm un dančiem, kā arī pārbaudīs svētku viesus ražas vākšanas veiklībā. Savukārt vakarā no plkst.20.00 Vecajā tirgus paviljonā notiks ražas svētku balle, kurā pieaugušie no sirds varēs izlocīt kājas jautrā polkas vai valša ritmā.

Senie latvieši Miķeļdienu jeb Apjumības atzīmēja, kad nakts un diena bija vienāda garuma. Tiek uzskatīts, ka ar šiem svētkiem iezīmējas vasaras beigas, kad visiem lauku darbiem jābūt padarītiem un ražai novāktai. Miķeļi ir ražas svētki un tirgus diena, kad ražotājiem un amatniekiem ir iespēja ar saviem izstrādājumiem iepazīstināt svētku apmeklētājus.

Pils dārzā svētku viesus ar rotaļām un dančiem priecēs tautas vēres kopa „Dzieti” (vadītāja Dace Balode) un folkloras kopa „Ore” (vadītāja Inese Roze). Gardēži varēs nogaršot tadicionālo Miķeļdienas zupu apmaiņā pret ražas svētku nostāstu, ticējumu vai amizantu stāstu par ražas novākšanas laiku. Pie gudrajām Cēsu un apkārtnes saimniecēm no Cēsu pensionāru biedrības, LKLSSB Cēsu nodaļas, biedrības Resursu centrs sievietēm „Prieks’’ un saimniecēm no Vaives pagasta varēs degustēt dažādus interesantus ziemas krājumus, smeļoties ierosmes kā netradicionāli un daudzveidīgi sagatavot rudens ražu ziemai. Tāpat pie rudens garumu galda apaļās pusstundās varēs nobaudīt gudro saimnieču gatavoto tēju un uzzināt vērtīgus padomus par tēju vākšanu un glabāšanu.

Mazākajiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās no rudens veltēm – ogām, zīlēm, lapām un dārzeņiem meistarot skaistas rotas, veidot kopīgu gleznu ar krāsainiem lapu nospiedumiem un kopā ar folkloras kopu „Ore” gatavot salmu lellītes Salmu Miķelīšu darbnīcā. Visus svētku viesus ražas novākšanas veiklībā ar savām aktivitātēm pārbaudīs arī Cēsu sporta skola.

Ieeja Pils dārza pasākumā: līdzi paņemts burkāns, kartupelis, pīlādžu ogas, pupas vai krāsainās rudens lapas.

Vakarā, sākot no plkst.20.00, Vecajā tirgus paviljonā dejot gribētāji tiek aicināti uz Miķeļdienas balli. Pūtēju orķestra „Cēsis” pavadībā deju soļos iekustinās deju kolektīvs „Zelta virpulis” un balles deju klubs „Reveranss”. Balles laikā darbosies bufete „Pie zeltītās kļavas”. Ieeja ballē visiem dejot gribētājiem – bez maksas.

Miķeļdienas ražas svētku organizē p/a „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” sadarbībā ar Cēsu pilsētas sporta skolu, Cēsu pensionāru biedrību, LKLSSB Cēsu nodaļu un biedrību Resursu centrs sievietēm „Prieks’’.

Informāciju sagatavoja:
Cēsu Kultūras centrs
Tel: 64122537
E-pasts: kultura@cesis.lv
www.kuturascentrs.cesis.lv

Publicēšanas datums: 2016. gada 19. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt