A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Modes izstādes „Urbānie svētceļnieki-progresīvās modes veidoli” noslēgums

Modes izstādes „Urbānie svētceļnieki-progresīvās modes veidoli” noslēgums

Ar modes demonstrējumiem šo svētdien, 5.novembrī, plkst.13.00 noslēgsies Monika Zabel (Ņujorka/Hamburga) modes izstāde „Urbānie svētceļnieki – progresīvās modes veidoli”. Nelielā modes skatē varēs apskatīt mākslinieces pilnībā pabeigto kolekciju „Urbānie svētceļieki”. Uz skatuves viens aiz otra uznirs pieci urbānie svētceļnieki, lai pēc tam turpinātu svētceļojumu izrādīšanai citā  izstāžu namā

Kolekcija tapusi māksliniecei piedaloties Ruckas mākslas rezidenču centra starptautiskās rezidenču programmas ietvaros 2017.gada septembrī un oktobrī. Kolekcjas noformēšana pilnībā norisinājusies Cēsīs, izmantojot vietējo iedzīvotāju piedalīšanos un palīdzību. Arī noslēguma pasākumā modes kolekciju demonstrēs mākslinieces rezidences laikā satiktie un iepazītie cēsinieki.

“Urbānie svētceļnieki” ir unikāla modes kolekcija, kurā izmantoti augstvērtīgi dabiska auduma tērpi ar individuālu vēsturi un raksturu; tie pārstrādāti un pielāgoti mūsdienīgam kontekstam. Šajā procesā tika pielietotas dažādas ilgtspējīga dizaina metodes, to skaitā dekonstrukcija un rekonstrukcija, atkārtota materiālu izmantošana un “bezatkritumu” (zero-waste) pieeja.

Māksliniece. Monika Zabel ir absolvējusi Ņujorkas Modes tehnoloģiju institūtu, viņas specializācijas joma – ilgtspējīgs dizains. Māksliniece piedalījusies izstādēs un modes šovos, kā arī sniegusi publiskas prezentācijas gan Eiropā, gan ASV. Bijusi starptautiskās izstādes “Art of Fashion” kuratore un dalībniece galerijā Hamburgā, kā arī vadošā referente Globālajā Ilgtspējīgas modes nedēļā Budapeštā 2017. gadā. Māksliniece dzimusi Hamburgā un dzīvojusi un strādājusi Ņujorkā, Sanpaulu, Maskavā, Briselē, Londonā. Šobrīd dzīvo un strādā Ņujorkā un Hamburgā.

Pasākumu organizē Cēsu Izstāžu nams sadarbībā ar Ruckas mākslas rezidenču centru un  tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Foto – Kaspars Goba

Informāciju sagatavoja

Ieva Dreibante
Ruckas mākslas rezidenču centrs
26850417

Publicēšanas datums: 2017. gada 3. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt