A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Muzeju nakts Cēsīs tiks atzīmēta ar pasākumu “Tālas noskaņas zilā vakarā”

Muzeju nakts Cēsīs tiks atzīmēta ar pasākumu “Tālas noskaņas zilā vakarā”

Šogad Cēsu Vēstures un mākslas muzejs atzīmē savu 90 gadu jubileju, un Muzeju nakts pasākums “Tālas noskaņas zilā vakarā” 16.maijā būs kā ceļojums laikā caur izstādēm, mūziku, teātri un kino kopā ar īpašiem viesiem – dzejniekiem Raini un Aspaziju.

Plkst.21.30 Pils laukumā pie Cēsu Jaunās pils svinīgas mūzikas un sirsnīgu uzrunu pavadībā kopā ar Raini un Aspaziju tiks atklāta Muzeju nakts. Pēc atklāšanas visi tiks aicināti doties gājienā caur Torņa ielas dzelzs vārtiem uz centrālo vietu – Pils dārzu. Te tiks demonstrēta mēmā kino videofilma „Ceļojums Raiņa un Aspazijas laikā”. Viņu dzīves laika vērtībās un ideālos mūsdienu videomākslinieku skatījumā ievadīs pats Rainis. Pirmo reizi klausītāju vērtējumam tiks nodots aizraujošs muzikāls vēstījums „Raiņa ceļojumi” komponista Jēkaba Nīmaņa un ansambļa “Jakob Noiman Festival Band” izpildījumā. No pusnakts par balles atmosfēru Pils dārzā ar divdesmito gadu deju soļiem un skatieniem mīlas dzejas burvībā parūpēsies pūtēju orķestris „Cēsis”, deju grupa un jaunie aktieri. Dārzā visas nakts garumā darbosies “Pils kafejnīca” un varēs nogaršot īpašu, tieši Cēsīm radītu saldējumu - "Cēsu Alus saldējums", "Cēsu Alus sorberts" un "Melnais gulbis". Piedzīvojumu meklētāji par maksu tiks aicināti kopā ar gidu lukturīšu gaismā izstaigāt naksnīgo Viduslaiku pili.

Jau no plkst 19.00 Jaunajā pilī ģimenēm ar gados jaunākajiem apmeklētājiem būs iespējams ieklausīties Raiņa un Aspazijas dzejā “Mazā sirmā kumeliņā...”, pievienoties dažādām radošām nodarbēm vai apmekēt pils ģimenes istabu. Velāk pils iekšpagalmā pie apmeklētāju apkalpošanas centra bērni varēs iesaistīties dažādās spēlēs un rotaļās ar Limpo no Cēsu Alus.

Visa vakara garumā Jaunās pils zālēs visnegaidītākajos brīžos un laikos viesus uzrunās dzejnieki Rainis un Aspazija, bet Jaunās pils verandā darbosies Aspazijas salons, kurā būs iespējams ieklausītes dzejā. Papildus Jaunās pils apmeklētāji varēs apskatīt izstādi „Rainis un Cēsu grāmatu izdevējs Jānis Ozols”, kā arī muzeja vēstures un interjeru ekspozīciju "Cēsis - Latvijas vēstures simbols". Tos, kas uzkāps Lademahera tornī, priecēs skats uz naksnīgajām Cēsīm no putna lidojuma.

Izstāžu nams interesentus pulcinās uz aktieru kostīmu skati „Sidraba šķidrauts”, kuras laikā tiks demonstrēti tērpi no dažados Latvijas teātros uzvestajām Raiņa un Aspazijas lugām, kā arī būs skatāma Cēsu Mākslas skolas audzēkņu diplomdarbu izstāde.

Muzeja naktī apmeklētājiem būs unikāla iespēja viesoties Cēsu Muzeja Atklātajā krājumā, kas atrodas Rīgas ielā 23. Veroties glabātavas plauktos vecākie ļaudis atgriezīsies bērnībā, bet jaunajiem pavērsies pārsteidzošās vēstures lapas.

Muzeja nakts šogad tiks atzīmētā arī citviet pilsētā. Ģimenes pa dienu tiks gaidītas uz muzeju nakts iesildīšanas pasākumu - izklaidējošu, radošu un prasmes attīstošs piedzīvojumu “Cita klase” Cēsu Pastariņa skolā. Uzkāpjot Sv. Jāņa baznīcas tornī interesentiem būs iespēja vērot pilsētu no augstākā skatu punkta, savukārt grāmatu apgādā “Zvaigzne ABC” literatūras mīļotāji aicināti uz labo cenu “parādi”. Savus pirmos viesus uz ekskursijām vecajā ugunsdzēsēju depo un degustāciju gaidīs jaunais restorāns “Izsalkušais Jānis”, bet kafejnīcā “Cafe2Locals” Rožu laukumā varēs baudīt ēdienus, kādus savulaik Aspazija gatavoja Rainim. Aktīvās atpūtas parks “Ozolkalns” interesentus iepriekš piesakoties aicina doties pārgājienā kokos “Jāņtārpiņu nakts”.

Pasākumu programma (pdf)

Informāciju sagatavoja:
Laura Kalniņa
Cēsu Tūrisma informācijas centrs


Publicēšanas datums: 2015. gada 8. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt