A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Neakadēmiskās kormūzikas koncerts (T)ELPA

Neakadēmiskās kormūzikas koncerts (T)ELPA

Svētdien, 13.maijā, plkst.15.00 koncertzālē "Cēsis" notiks Neakadēmiskās kormūzikas koncerts (T)ELPA.

Neakadēmiskās kora mūzikas projekts “(T)ELPA” ir turpinājums 2016.gadā iesāktajam projektam, kura ietvaros vairāki Latvijā pazīstami komponisti (Arstarulsmirus, Goran Gora, Laima Jansone, Renārs Kaupers, Sniedze Prauliņa, Jānis Šipkēvics, Jānis Strapcāns, Raimonds Tiguls u.c.) īpaši “Jasmīnas korim” veltīja skaņdarbus, eksperimentējot ar kormūzikas iespējamo dažādību mūsdienu komponistu redzējumā.

Mātes dienai veltītos koncertos dzirdēsim gan pirmatskaņojumus, kurus radījuši tādi mūziķi kā Juris Kaukulis, Renārs Kaupers, Kārlis Kazāks, gan jau iemīļotos skaņdarbus. To atskaņošanā piedalīsies arī paši autori. Kormūzikai raksturīgajās aranžijās jaundarbus  iekrāsos komponists Andris Sējāns un komponiste Evija Skuķe. Pārsteigumu sola “Jasmīnas kora” dalībnieka Kārļa Zemīša un kora atbalstītāja Jaunzēlandē Krisa Kurta jaundarbu pirmatskaņojumi. Koncertos dzirdamo skaņdarbu tematika aptvers dažādas tēmas, kuru vienojošā forma ir vārdi “smarža” un “telpa”. Visi komponisti ja ne klātienē, tad video sižetos piedalīsies koncertos gan Rīgā, gan Cēsīs, lai pirms katra skaņdarba pastāstītu par tā tapšanu un iedvesmas mirkli.

“Jasmīnas kora” mākslinieciskā vadītāja un Dziesmu svētku virsdiriģente Agita Ikauniece par koncertprogrammu “(T)ELPA”: “Katru skaņdarbu iestudējot, sajūta ir neparasta, iepriekš nesastapta. Tas kā eksperiments atklāj nevis to, kas norisinās ārpusē, bet to, ko diriģents, klausītājs, dalībnieks atklāj sevī pašā. Tāpēc, cik būs vērīgu klausītāju, tik daudz smaržīgas vai gaisīgas vibrācijas sajutīsim kopīgi.”

“Jasmīnas koris” dibināts 2014.gada septembrī. Tajā (d)zied 50 muzikāli jaunieši, kurus iedvesmo mākslinieciskā vadītāja Agita Ikauniece, diriģenti Francis Upaciers un Ferijs Millers. “Jasmīnas koris” sevī ietver kvalitāti, spilgtumu un eksperimentālo oriģinalitāti, radot vēlmi klausītājam baudīt mūzikas neaprakstāmo spēku. Nesen uzstājies Dziesmu svētku skatē, koris lepojas ar iegūto Augstāko pakāpi un muzicējot krāj spēkus Koru kariem.

2018.gada 13.maija koncertā, kas notiks Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena EUR 5,00 (bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bezmaksas).

Koncertus organizē “Jasmīnas koris” sadarbībā ar nodibinājumu “Iedvesmas fonds”. Koncertus atbalsta Rīgas dome, Cēsu novada dome, RKTMC “Mazā ģilde”, koncertzāle “Cēsis”, sadarbības partneri – SIA “Megazin” un SIA “GaCo”.

Publicēšanas datums: 2018. gada 25. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt