A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » No 6. līdz 12. decembrim Vidzemes koncertzāles kino tiks izrādītas Rīgas Starptautiskā kinofestivāla filmas

No 6. līdz 12. decembrim Vidzemes koncertzāles kino tiks izrādītas Rīgas Starptautiskā kinofestivāla filmas

Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar Rīgas Starptautisko kino festivālu, kas šogad notiek pirmo reizi, Vidzemes koncertzāles kino ir dota unikāla iespēja, cēsniekiem un pilsētas viesiem izrādīt bagātīgu, Eiropā atzītu filmu programmu.

Starptautiskā kino festivāla ietvaros Cēsīs būs iespēja baudīt ļoti dažādus kino seansus – Latvijas un Igaunijas animācijas īsfilmas bērniem („Smilšuvīrs”, „Limonādes stāsts”, „Vāsa”, „Sārtulis”, „Spoku stunda”, „Kaķis maisā”), Ziemeļvalstu bērnu un jauniešu filmas („Trusēna brauciens pie Spalvu karaļa”, „Ne asaras”) un spēlfilmas („Nogalināšanas anatomija”, „Pagrabā”, „Baltais Dievs”).

„Esam pagodināti, ka mēs, kā reģionālais kino saviem skatītājiem, papildus Holivudas filmu seansiem, varam piedāvāt noskatīties arī latviešu un Eiropas jaunāko un aktuālāko filmu plejādi, kā arī nozīmīgu kino darbu retrospektīvu, kā piemēram, filmu „Nogalināšanas anatomija”. Tāpēc aicinām, cēsniekus, pilsētas viesus un jomas profesionāļus, izmantot iespēju, noskatīties Rīgas Starptautiskā kino festivāla filmas tepat Cēsīs,” aicina Kārlis Freimanis, Vidzemes koncertzāles kino producents.

Latvijas un Igaunijas animācijas īsfilmu programma bērniem

Smilšuvīrs (Igaunija) Smiltis pludmalē ir tikpat dabīgas kā gaiss, saule, dzīve un mīlestība. Uz smiltīm atstātās pēdas zīmē nebeidzamus stāstus, uzdodot jautājumu, vai mēs spējam tās novērtēt, pirms tās izgaist? Kad Smilšuvīrs ir prom un Akmeņvīrs atver acis, vai viņš paliek? Vai arī aiziet?
Limonādes stāsts (Igaunija) Mazais Holgers kopā ar mammu dodas iepirkties. Viņš ļoti vēlas limonādi, taču mamma atsakās to pirkt. Neapmierinātais Holgers tik un tā no plaukta paņem limonādes pudeli un… tiek tajā iesūkts! Viņš iekrīt zilzaļā burbuļdzēriena okeānā un nespēj no tā tikt atpakaļ pie mammas, kura jau meklē Holgeru. Iesprostots limonādes pudelē, viņš atrod draugu, kurš ir gatavs palīdzēt atgriezties īstenībā.
Vāsa (Latvija) Zviedrijas apmeklētākajā muzejā Stokholmā glabājas no jūras izceltais burinieks Vāsa, kas reiz nogrima savā pirmajā jūras braucienā. Kādu dienu muzeja darbinieki pamana kuģa korpusā žurku. Taču izrādās, ka žurka nav viena. Pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem noķert žurkas nākas saukt palīgā  Avārijas brigādi.
Sārtulis (Latvija) Ķerdams uzmācīgu mušu, sārtais zīmulis no mākslinieces galda nokļūst nepabeigtas bilžu grāmatas savādajā pasaulē. Te viņu pārsteidz gan tikšanās ar Rasēniem, Mežulītēm, Zāles vīriņiem, gan dažādas ķibeles un likstas. Tā ir aizraujoša iespēja Sārtulim iejusties citādās dzīves lomās. Tikai bez sarkanās krāsas viss šķiet dīvains. Lai bilžu grāmata tiktu pabeigta, ir nepieciešams ikkatras zīmuļkrāsas pieskāriens, un jaunie draugi palīdz Sārtulim atgriezties mājās.
Spoku stunda (Latvija) Kā jau katru vakaru, spoks dodas spokoties un visus baidīt. Kā jau katru vakaru, mazajai meitenei jāēd veselīgā biezputra, kas viņai negaršo. Un šoreiz notiek tā, ka viņi, meitene un spoks, satiekas, un meitene nu nepavisam negrib no spoka baidīties. Tad nu nekas cits neatliek kā kopīgi pasmieties par pārpratumiem un... sadraudzēties.
Kaķis maisā (Latvija) Ir tik jauki un jautri, ja mājās ir kaķis (vai kāds cits zvērs), ar kuru spēlēties. Arī kaķis uzticējās un domāja, ka tas ir ļoti labi – būt mājās. Līdz brīdim, kad attapās iespundēts maisā, kaut kur uz ielas, viens pats. Tomēr viss beidzās labi!

Ziemeļvalstu bērnu un jauniešu filmu programma

Trusēna brauciens pie Spalvu karaļa (Zviedrija, Dānija) Johans ir mazs zaķēns, kurš grib atgūt savu māmiņu. Katru dienu zaķēns sūta viņai pudelē ilgpilnas zīmītes. Viņš dzīvo kopā ar savu tēvu uz kutera, kas braukā pa atklāto jūru, un kuru viņa tēvs uzskata par vienīgo drošo vietu, kur paslēpties no Spalvu karaļa, kas nozadzis Johana māmiņu. Kādu dienu tēva prombūtnes laikā Johans pa radio saņem trauksmes signālu: Spalvu karalis atrodas netālu un plāno kaut ko nelāgu. Nezaudējot laiku, Johans dodas pretim nezināmajam, cerot atrast savu mammu.
Ne asaras (Zviedrija) Pols sapņo kļūt par slavenu mūziķi, taču viņam ir nopietns šķērslis - viņš pats. Pols ir kā neapstrādāts dimants, muzikāli talantīgs, taču viņa nesavaldīgais, aizrautīgais raksturs nemitīgi ievelk Polu nepatikšanās. Filma stāsta par puiša emocionālo ceļojumu, kas risinās vasarā Gēteborgā, kad viņš iepazīst īstu mīlestību, kaislību, bet sastopas arī ar viltu. Filmas pamatā ir pazīstamā zviedru mūziķa Hokana Hellstroma dziesmu teksti, arī Hokans pats filmā parādās kā ielu muzikants
.
Eiropas kino retrospektīva

Nogalināšanas anatomija (Dānija, Norvēģija) 20. gadsimta sešdesmito gadu vidū Indonēzijā tika iznīcināti simtiem tūkstoši iedzīvotāju. Masu slepkavas joprojām ir pie varas un lepni par saviem varoņdarbiem. Sirreāli krāšņā, bet šaušalīgā Nogalināšanas anatomija ir stindzinošs ceļojums slepkavu atmiņās, iztēlē un prātā - nebijis izaicinājums globālās sabiedrības priekšstatiem par cilvēciskumu.

Spēlfilma

Pagrabā (Austrija) Filma par cilvēkiem un pagrabiem. Un par to, ar ko cilvēki brīvajā laikā nodarbojas savos pagrabos. Par apsēstību. Par pūšamo instrumentu orķestri un operu ārijām, par dārgām mēbelēm un jēliem vīru jociņiem, par seksualitāti un šaušanu, par fitnesu un fašismu, pātagām un lellēm. Filma ir vienlīdz jautra un skumja eseja, kas režisoram raksturīgā manierē atklāj austriešu dvēseles dzīles.

Eiropas jaunais kino

Baltais Dievs (Ungārija, Vācija, Zviedrija) Stājas spēkā jauns likums – jaukteņu saimniekiem jāmaksā lieli nodokļi. Saimnieki pamet savus suņus, un dzīvnieku patversmēs vairs nav vietu. Trīspadsmit gadu vecā Lilī izmisīgi cīnās par savu suni Hāgenu, taču viņas tēvs meitenes mīluli izmet uz ielas. Lilī un Hāgens meklē viens otru, līdz meitene zaudē visas cerības. Cīnoties par izdzīvošanu, Hāgens apjauš, ka katrs cilvēks nav suņa labākais draugs. Suns pievienojas citiem nelaimē nonākušiem četrkājaiņiem, taču drīz vien viņi tie sagūstīti. Cerības ir mazas, tomēr suņi nelaidīs garām iespēju izbēgt un sacelties pret cilvēci.

Festivālu rīko biedrība „Rīgas Starptautiskais kinofestivāls”, apvienojot Latvijas Kinematogrāfistu savienību, Latvijas Nacionālo filmu festivālu „Lielais Kristaps”, Rīgas Starptautisko filmu festivālu «2Annas», kā arī Latvijas Kinoproducentu asociāciju.

Biļetes uz kino seansiem var iegādāties Koncertzāles kasē darba dienās no 12:00 – 18:00, sestdienās un svētdienās no 12:00 – 16:00, tālrunis biļešu rezervācijai 64119922, kā arī ,,Biļešu Paradīze” kasēs un  www.bilesuparadize.lv

Publicēšanas datums: 2014. gada 3. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt