A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Nodarbība "Rūpes par sevi pēc dzemdībām"

Nodarbība "Rūpes par sevi pēc dzemdībām"

“Ar cieņu pret piedzimšanu” – tāds ir šī gada Latvijas Dūlu nedēļas moto. Tā Latvijā norit reizē ar Pasaules Dūlu nedēļu no 2019.gada no 22. līdz 28.martam, taču īpaši pasākumi topošajiem vecākiem un citiem interesentiem bez maksas, par samazinātu maksu vai ziedojumiem dažādās Latvijas vietās notiek jau no 19.marta līdz 3.aprīlim. Šogad Cēsis ir viena no pirmajām pilsētām, jo jau 19. martā dūlas aicina uz nodarbību "Rūpes par sevi pēc dzemdībām".

Dūla ir speciāli mācījusies nemedicīniska atbalsta persona sievietei un ģimenei grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību periodā, kas atbalsta emocionāli, informatīvi un fiziski.

Piedāvātajās nodarbībās par gaidību, dzemdību un pēcdzemdību laiku, tiek uzsvērts cik būtiski katrā no šiem posmiem topošās māmiņas vai tēta un gaidāmā vai jaundzimušā mazulīša dzīvē ir izturēties ar cieņu – gan pašiem pret sevi, rūpējoties par savām emocijām, vajadzībām pēc atbalsta un kvalitatīvas informācijas, gan vienam pret otru, gan apkārtējiem cilvēkiem pret jauno ģimeni un jaunajām lomām. Ikkatrs cilvēks ir vērtība – vienalga, cik liels vai maziņš viņš būtu – vēl gaidāms, dzimstošs, vai tikko piedzimis bērniņš, mamma vai tētis, jo arī viņi, piedzīvojot grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību notikumus piedzimst jaunās lomās. Ar piedzimšanu kādam sākas jauna pasaule! Kāda būs viņa pirmā pieredze, saskaroties ar to? Kā izpaužas cieņa pret piedzimšanu gatavojoties, dzimstot un pēc tam? Kādi vārdi, pieskārieni un darbības to raksturo? Vai spējam pieņemt savas un citu cilvēku tiesības uz vēlmēm, vajadzībām un viedokli? Par šiem un daudziem citiem jautājumiem saistībā ar grūtniecību, dzemdībām un dzīvi ar mazuli runās Dūlu nedēļas pasākumos visā Latvijā, jo cieņa ir pamats, bez kura nav iespējama mīlestība.

19. martā plkst.13.00 Bērnu Centrā "KĀ MĀJĀS" Cēsīs, Maija ielā 1 uz tikšanos topošos vai jaunos vecākus aicina sertificētas dūlas, zīdīšanas konsultantes Anita Oļukalna, Lita Dudele-Krastiņa un Līga Roze-Kļaviņa. Tēma “Rūpes par sevi pēc dzemdībām”.

Šajā nodarbībā runāsim par to, kā sievietei atjaunoties pēcdzemdību laikā gan fiziski, gan garīgi- kā rūpēties par savu ķermeni un kā "atgūt" savu iekšējo centru laikā, kad sajūtās "saplūsti" ar otru. Dzemdības ir fizioloģiski un emocionāli ļoti piesātināts notikums, kas no sievietes paņem ļoti daudz iekšējo resursu un spēka.

Un nodarbību vēlama iepriekšēja pieteikšanās rakstot anita.olukalna@gmail.com.

Dalība pasākumā par ziedojumu pēc paša izvēles.

Informācija par Dūlu nedēļas pasākumiem visā Latvijā atrodama Latvijas Dūlu apvienības mājas lapā
http://www.dulas.lv/dulu-nedela-2019/ un sociālajos tīklos.

Informāciju sagatavoja Lita Dudele-Krastiņa, lita.dudele@gmail.com, mob. 26677190

Publicēšanas datums: 2019. gada 15. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt