A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Novadi sadanco Cēsīs

Novadi sadanco Cēsīs

Zaļajā ceturtdienā, 18.aprīlī, plkst.18.00 CATA kultūras namā notiks bērnu un jauniešu deju koncerts “Novadi sadanco”, uz kuru kopā sabrauks dejotāji no visiem vēsturiskajiem Latvijas novadiem, lai parādītu tieši savam novadam raksturīgās dejas un tērpus.

Ideja par deju lielkoncertu “Novadi sadanco” radās 2014.gadā, 2 gadus auklēta un lolota, ar pārējo novadu atbalstu tā pirmo reizi tika īstenota 2016.gadā Zemgales novadā un par pasākuma patronesi tika iecelta Baiba Rasma Šteina.   Stafete pasākuma norisei 2017.gadā tika nodota Latgales novadam, bet 2018.gadā “Novadi sadanco” dižojās Rīgā, krāšņajā VEF kultūras pilī.

Ar prieku stafeti pārņēma un uz Vidzemes novadu aizveda deju svētku virsvadītāja Indra Ozoliņa, pasākuma īstenošanu uzticot TDK “Randiņš” mākslinieciskajai vadītājai Sandrai Bārtniecei. Ir liels prieks, ka novadi šogad uzziedēs Cēsīs.

“Pasākuma mērķis ir radīt Latvijas novadu kultūras saiknes nepārtrauktību, iepazīstot un parādot savas kultūrvides mūsdienīgo attīstību tautas tērpā un dejas horeogrāfijā, kā arī motivējot bērnus un jauniešus līdzdalībai Latvijas kultūrvēsturisko novadu kultūras tradīciju ilgtspējas saglabāšanā”, stāsta šīs tradīcijas aizsācēja Aija Rūliete.

Cēsu koncerta “Novadi sadanco” režisore ir Inga Cipe: “Caur deju un atraktīvu darbošanos, uzzināsim katras Latvijas vietas īpašo identitāti. Sadancosim un izspēlēsim Latviju! Koncerta caurviju motīvs veidots, kā šobrīd skolēnu vidū populāra spēle, „Izlaušanās”. Ja tu atmini vai zini, tad tiec tālāk, un esi Brīvs!”.

Koncertā piedalās deju kolektīvi no dažādiem Latvijas novadiem – BDK „Pastalnieki” no Sēlijas, BDK „Stariņš” un TDA „Venta” no Kurzemes, BJDK „Vēja zirdziņš” no Zemgales, BDK „Balvu vilciņš” no Latgales un TDK „Randiņš” un „Mazais Randiņš” no Vidzemes kā arī gaidāms pārsteigums no Rīgas.

Ieeja: 3,00 EUR, 2,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem, DRAUGA kartes īpašniekiem. Biļetes iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās un pirms koncerta pasākuma norises vietā.

Koncertu organizē p/a "Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs".

Publicēšanas datums: 2019. gada 11. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt