A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Operete "Balle Savojā"

Operete "Balle Savojā"

Sestdien, 18.februārī, plkst.19.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks operete "Balle Savojā".

Džeziskās operetes un tās komponista Paula Abrahama dzīvesstāsts ir viens no intriģējošākajiem stāstiem operetes vēsturē. Abrahams īsā laikā kļūst par vienu no Veimāras republikas populārākajiem un veiksmīgākajiem komponistiem. Viņa mūzika atšķiras no tā laika klasiskajām operetēm gan ar komplicētu ritmisko struktūru, gan ar neierastu instrumentāciju, gan ar nenoliedzamu džeza un populārās deju mūzikas ietekmi. Operetē savu vietu atraduši gan romantiski valši, gan kaislīgs tango, gan Berlīnes džezs un divdesmito gadu deju mūzika.

Kad šī operete 1932.gada 23. decembrī, Großes Schauspielhaus, Berlīnē, piedzīvoja pirmizrādi, kritiķi vēl nezināja, ka jau pavisam drīz, šis vakars tiks nodēvēts par Veimāras republikas pēdējo lielo kultūras notikumu. Skatītāju zālē atradās visas tā laika Vācijas slavenības, politiķi un kultūras darbinieki.

Abrahama mūzika pasaulē ieguvusi milzīgu popularitāti. Viņa darbi joprojām bauda skatītāju mīlestību un ir absolūti obligātas repertuāra vienības neskaitāmos Eiropas operteātros.

Jauns pāris – Aristīds un Madlēna nesen atgriezušies no gadu ilga medusmēneša. Aristīds negaidot saņem telegrammu no savas senas mīļākās, daiļās džeza dziedātājas Tangolitas, kurai reiz apsolījis, ka atsauksies, kad vien viņa aicinās. Ko darīt? Madlēna saprot, ka tiek krāpta un nolemj doties uz balli incognito un piekrāpt vīru ar pirmo pretimnācēju. Sešreiz precētais Turcijas vēstniecības atašejs Mustafa Bejs uzsāk flirtu ar Madlenas māsīcu Deiziju, cerībā, ka sastapis savu septīto sievu. Kā risināsies notikumi?

Izrādē atspoguļots dekadences laiks Veimāras Vācijā, kad sieviete kļūst par “cilvēku”, cilvēku ar savām tiesībām un domām, nevis tikai sava vīra sievu.

Solisti: Anta Jankovska (Itālija) vai Laura Teivāne, Ilona Bagele vai Irma Pavāre, Nauris Indzeris vai Nauris Puntulis, Marlēna Keine vai Valerija Koļago, Emīls Kivlenieks vai Guntars Ruņģis. aktieri Jānis Kirmuška, Madars Zariņš, Kārlis Tolls vai Klāvs Mellis. Operetes koris, dejotāji un orķestris.

Diriģents – Normunds Vaicis vai Kārlis Kundrāts Režisors – Gundars Silakaktiņš Horeogrāfs – Alberts Kivlenieks Scenogrāfs – Ivars Noviks Kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakaktiņa Gaismu mākslinieks – Krišjānis Strazdīts.

Producents un organizators – Agija Ozoliņa-Kozlovska, Latvijas Operetes fonds.

*Pasākums nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Publicēšanas datums: 2017. gada 6. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt