A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Pētera Vaska mūzikas aprīlis. Vasks mūzikā un dejā

Pētera Vaska mūzikas aprīlis. Vasks mūzikā un dejā

Sestdien, 13.aprīlī, plkst.19.00 koncertzālē “Cēsis” notiks festivāla “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” otrais koncerts “Vasks mūzikā un dejā”.

Festivālā ieraudzīsim Pētera Vaska daiļradi neierastākā šķautnē – laikmetīgā baleta iestudējumā. Slavenā horogrāfa Džona Noimaijera dibinātais Vācijas Bundesjugendballett (Nacionālais Jaunatnes balets) un horeogrāfs Saša Rivas iestudējis viencēlienu “Muted” (tulkojumā – klusināts), kas balstīts Vaska skaņdarbā klavieru kvartetam.

Mūzika skanēs latviešu mākslinieku izpildījumā, kuri atradīsies līdzās dejotājiem - uz skatuves.

Iestudējumā dabiski veidojas mūzikas un kustības saspēle: melodija un deja iedvesmo, iedrošina un papildina viena otru. Pētera Vaska mūzikā paustās skumjas un cerība atspoguļojas arī Rivas horeogrāfijā – melodija, kas ieskanas te enerģiski, te draudoši, te atkal maigi un juteklīgi, skatītājam atklāj pārdzīvojumu stāstu kustībā.

Vakara otrajā daļā baleta trupa Pētera Vaska festivāla apmeklētājiem izdejos klasiskās mūzikas šedevrus.

Bundesjugendballett 2011. gadā, Hamburgā dibinājis slavenais horeogrāfs Džons Noimaijers un trupā ir astoņi profesionāli dejotāji. Ar savu repertuāru, kas radoši atspoguļo jaunās paaudzes sajūtas, apziņu un idejas, trupa ir lielisks mediators starp mūsdienu kultūru un augsto mākslu.
 
*Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.


Publicēšanas datums: 2019. gada 8. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt