A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Pētera Vaska mūzikas aprīlis. Vientuļais eņģelis. Meditācija vijolei un stīgu orķestrim

Pētera Vaska mūzikas aprīlis. Vientuļais eņģelis. Meditācija vijolei un stīgu orķestrim

Svētdien, 14.aprīlī, plkst.19.00 koncertzālē “Cēsis” notiks festivāla “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” trešais koncerts “Vientuļais eņģelis. Meditācija vijolei un stīgu orķestrim”.

Zviedru kamerorķestris O’Modernt festivālam Latvijā dāvina Baltijas valstu komponistu mūzikas programmu, kurā latviešiem Pēterim Vaskam un Arturam Maskatam blakus stāsies igauņu komponista Erki Svena Tīra opuss “Angel’s Share” vijolei un orķestrim, kura pasaules pirmatskaņojums notika 2018. gada 3. maijā Tallinā.

Darbs veltīts vijolniekam Hugo Tičati, O’Modernt mākslinieciskajam vadītājam, un būs Pētera Vaska festivāla īpašais notikums – pirmatskaņojums Latvijā.

O’Modernt kamerorķestrī spēlē vadošie jaunie mūziķi no visas Eiropas. Lai arī dibināts vien pirms pāris gadiem, orķestris guvis plašu starptautisku atzinību un uzstājies prestižajā Londonas Vigmora zālē, Konzerthaus Berlīnē, Vīnes Musikverein un Amsterdamas Muziekgebouw.

O’Modernt sadarbojas ar tādiem pasaulslaveniem solistiem kā Evelyn Glennie, Steven Isserlis, Anne Sofie von Otter un Nils Landgren, kā arī ar reperiem, horeogrāfiem un rokmūziķiem. 

O’Modernt izveidotājs un koncerta solists Hugo Tičati ir laikmetīgās mūzikas aizrautīgs interprets – viņš sadarbojas ar Svenu Dāvidu Sandstremu, Albertu Šnelceru, Andersu Hillborgu, Tomasu Jennefeltu, Sergeju Jevtušenko un vairākiem citiem. Sev veltītos vijoļkoncertus Tičati spēlē vai visos pasaules kontinentos. Viņam patīk mūziku savienot ar deju, literatūru un arī tādām marginālijām, kā kinētiskā gleznošana vai akmeņu līdzsvarošana.

Programmā: Pēteris Vasks “Viatore” un “Vientuļais eņģelis”, Arturs Maskats “Concerto Grosso no.1”, Erki-Sven Tīrs “Angel’s Share” Latvijas pirmatskaņojums.
 
Hugo Tičati, vijole
Prija Mitčela, vijole
Kamerorķestris O’Modernt

 Pirmskoncerta saruna ar Pēteri Vasku (plkst. 18.00)
 
*Pasākums nav piemērots pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.


Publicēšanas datums: 2019. gada 8. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt