A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Multimediāls koncerts “Melnā stārķa lidojums”

Multimediāls koncerts “Melnā stārķa lidojums”

Piektdien, 31. jūlijā, plkst.21.00 Cēsu Izstāžu namā norisināsies multimediāls koncerts “Melnā stārķa lidojums”. 

Tematiski koncerts ir saistīts ar starptautisku vides projektu “Melnais stārķis: dzīvības lidojums”, kas ir izpelnījies lielu sabiedrības ievērību un kura gaitā tika novērotas astoņas Latvijas melno stārķu meitenes savā pirmajā ceļojumā uz ziemošanas vietām Āfrikā.

Programmu izpilda Rīgas saksofonu kvartets kopā ar komponistu un multi - instrumentālistu Valdi Muktupāvelu un dziedātāju Ievu Paršu. Rīgas saksofonu kvarteta instrumentālo grupu programmā papildinās dažādi etnisko tradīciju raksturinstrumenti: kokles, klarnete, dūdas, duduks un perkusijas. Vokālās partijas tekstuālais pamats ir gan tradicionālais dziedājums kādā no minēto zemju oriģinālvalodām, gan asemantiskas vokalīzes.

Koncerta programma veidota kā muzikāls atspoguļojums par melnajiem stārķiem, tiem pārlidojot dažādas zemes: Baltiju, Viduseiropu, Balkānus, Tuvos Austrumus, līdz beidzot nonākot Āfrikā. Šo zemju tradicionālā mūzika veido savdabīgu multi-etnisku “dzīvības lidojuma” vizualizāciju. Programmā iekļauti latviešu komponistu Līgas Celmas un Valda Muktupāvela jaundarbi, kā arī tematiski ārzemju komponistu skaņdarbi saksofonu kvartetam.

Biļetes nopērkamas „Biļešu Paradīzes” kasēs un pirms koncerta tā norises vietā: cena 7,- EUR. skolēniem, studentiem un pensionāriem, Cēsu Drauga kartes īpašniekiem – 5 EUR, ģimenes biļete (divi pieaugušie un divi bērni)– 15 EUR.

Koncertu organizē Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs sadarbībā ar VSIA „Latvijas Koncerti”.

Informāciju sagatavoja:

Anita Savoņi-Vaido
Cēsu Kultūras centra
Biroja administratore
e-pasts: anita.vaido@cesis.lv
tālr. 64122537

Publicēšanas datums: 2015. gada 28. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt