A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Poētiska lekcija / Vilis Daudziņš. "Plūdons un Upes Dievs"

Poētiska lekcija / Vilis Daudziņš. "Plūdons un Upes Dievs"

Piektdien, 27.septembrī, plkst.19.00 koncertzālē "Cēsis" notiks pasākums "Poētiska lekcija / Vilis Daudziņš. "Plūdons un Upes Dievs"".

“Daiļlasīšana līdzās teātrim un dziedāšanai ir viens no cēlākajiem un augstākajiem izpriecas avotiem un viens no lietderīgākajiem un ieteicamākajiem sabiedrības laika kavēkļiem. Pacilādama jūtas un izglītodama prātu, daiļlasīšana veicina sabiedrības estētisko ieražu izdaiļošanu.” Tie ir Viļa Plūdona vārdi no viņa sarakstītās grāmatas “Deklamacija jeb daiļlasīšana.”

Lekcijas autors Vilis Daudziņš nolēma sekot dzejnieka aicinājumam un tas tiek nodots skatītāju vērtējumam ar cerību, ka priekšnesums pacilās skatītāju jūtas, izglītos prātu un izdaiļos estētiskās ieražas. Skatītāju uzmanībai tiks piedāvātas vairākas, līdz šim mazāk zināmas, Viļa Plūdoņa balādes JRT aktiera Viļa Daudziņa lasījumā. Četri lieliski mūziķi: Ieva Nīmane, Artūrs Bērziņš, Ernests Mediņš un Jēkabs Nīmanis caurvīs lasījumu ar īpaši šim pētiskajam lasījumam radītu mūziku.

Tajā skanēs jutekliski tēlojumi, asinis stindzinošas balādes un heroiskas poēmas. Lai klausītājiem sniegtu pilnīgāku ieskatu Plūdoņa poēzijā, katru tēlojumu ievadīs neliels komentārs.

Tas būs stāsts par mākslinieku ar neatkārtojamu muzikalitāti un ritma izjūtu, virtuozu vārda meistaru, balāžu un poēmu karali. Cilvēku, kurš kļuva par upes Dievu Plūdoni.

*Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Atrodoties pasākuma norises vietā, Jūs apliecināt, ka esat informēts/a un Jums nav iebildumu, ka tiekat iekļauts/a audio vizuāla materiāla izveidē par pasākumu.

Publicēšanas datums: 2019. gada 17. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt