A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Projekta “Dzīve kustībā” noslēguma pasākums

Projekta “Dzīve kustībā” noslēguma pasākums

Piektdien, 28. augustā, Ruckas mākslas rezidenču centrā, Piebalgas ielā 19 notiks nodibinājuma Elm Media un Bergenas starptautiskais filmu festivāla projekta “Dzīve kustībā” (Life in Motion) noslēguma pasākumu.

14.00 -14.30 Latviešu dzīve Norvēģijā
Anete Vanaga, MA, Latvijas Universitāte
14.30-14.50 Norvēģu dzīve Latvijā
Hanna Skartveit, PhD, Bergenas Universitāte
14.50-15.20 Nacionālā identitāte emigrantu vidū
Līva Alksne, MA, RSU
15.20-15.40 Kafijas pauze
15.40-16.30  Krīze Latvijā: sabiedrība, ekonomika, politika
RSU as.prof. Ilva Skulte un prof. Sergejs Kruks
16.30-17.00  Diskusijas

Neskatoties uz ilggadīgo Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbību kultūras jomā, starpkultūru dialogs starp abām valstīm joprojām ir maz attīstīts un pieejams tikai ierobežotam sabiedrības lokam (mākslas, augstākās izglītības, zinātnes jomā strādājošiem). Plašākā sabiedrība informētības līmenis par dzīvi otrā valstī ir salīdzinoši zems un balstīts uz stereotipiem – ka norvēģi ir bagāti, un latvieši dzīvo Austrumeiropas nomalē un dodas uz Norvēģiju strādāt mazkvalificētus darbus.

Izmantojot Latvijas un Norvēģijas fotogrāfu un antropologu radošo potenciālu, tiek radīta ceļojošā izstāde “Dzīve kustībā” par Norvēģijā dzīvojošiem latviešiem un Latvijā dzīvojošiem norvēģiem. Izstādē tiks apkopoti fotoportreti un cilvēku dzīvesstāsti, lai kliedētu stereotipus un radītu patiesāku priekšstatu par līdzcilvēkiem.

Projekta laikā fotogrāfi portretēja dažādu sociālo grupu pārstāvjus, parādot dažādos dzīvesveidus un abu kultūru savdabību. Projektā darbojošies antropologi pētīja, kā cilvēki uztver piederību kādai kultūrai (vai viņi jūtas tuvāki mītnes zemes vai ārzemju kultūrai) un kā viņi to kopj.

Projekts “Dzīve kustībā” tiek finansēts ar Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta programmas „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” atbalstu.

Publicēšanas datums: 2015. gada 28. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt