A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Reformācijai 500 koncerts "Luters un laikabiedri"

Reformācijai 500 koncerts "Luters un laikabiedri"

Svētdien, 29.oktobrī, plkst.20.00 Cēsu Sv.Jāņa baznīcā notiks Reformācijas kustības 500.gadskārtai veltīts koncerts ‘'Luters un laikabiedri’’.

Koncertā piedalīsies senās mūzikas vokālā grupa "Ars Antiqua Riga" (vadītājs Pēteris Vaickovskis), Lenards Gotlubs (lauta) un aktieris Varis Piņķis, kurš iejutīsies paša reformācijas tēva Mārtiņa Lutera tēlā.

Mūzikai Lutera dzīvē bija ļoti nozīmīga loma, viņš pats komponēja korāļus, bija apveltīts ar skanīgu balsi, spēlēja lautu. Par to atgādina Cēsu baznīcas ērģeļu prospekts, kur attēlots Luters ar lautu rokās. Viņš izteicies ļoti cildinoši par mūzikas vērtību: "Es labprāt gribētu no sirds augsti cildināt šo skaisto un daiļo Dieva dāvanu - brīvo mūzikas mākslu. Es uzskatu, ka tā ir ļoti nozīmīga un tātad arī karaliska un cildena māksla, es to apveltīšu ar cildinājumu pārpilnību, jo nespēju vien to diezgan slavēt un godāt." Pēc Lutera un viņa līdzgaitnieku pārliecības, līdzās teoloģiskai reformai bija nepieciešama arī muzikāla reforma, lai liturģiskais vēstījums un draudzes dziedātie korāļi skanētu dzimtajā valodā.

Koncertā skanēs Mārtiņa Lutera dziesmas un divu dedzīgu reformācijas ideju komponistu Johana Valtera un Kaspara Otmaira motetes, starp tām lautas interlūdiju pavadījumā dzirdēsim Lutera pārdomas stāstnieka Vara Piņķa interpretācijā.

Ieeja par ziedojumiem.

Koncertu atbalsta Cēsu novada pašvaldība

Publicēšanas datums: 2017. gada 24. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt