A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Sadancošanās un Svētku noslēguma koncerts "Es esmu Latvija!"

Sadancošanās un Svētku noslēguma koncerts "Es esmu Latvija!"

Šogad Cēsīs Valsts dibināšanas 99.gadadienas svētku notikumu uzdevums ir atgādināt un apliecināt, ka ikviens no Latvijas iedzīvotājiem ir neatņemama mūsu valsts daļa. Valsts un tās pilsoņi ir viens veselums. Katrs no mums ir Latvija. Svētku režisore Krista Burāne: „Valsts piederība ir arī sevis apziņa un mēs ar svētku palīdzību vēlamies šo apziņu akcentēt un izcelt. Dot iespēju cilvēkiem ar lepnumu atzīt un pateikt ”Es esmu Latvija!”, turpinot šo teikumu ar savu stāstu par to, ko katrs no mums dara, lai valsts, kurā dzīvojam, kļūtu aizvien spēcīgāka un cilvēkiem draudzīgāka.” Tomēr valsts nav tikai atsevišķu cilvēku kopums. Tās spēku nosaka tas, cik sadarboties spējīgi mēs esam, cik gribam un varam “iet vienā ritmā un kopīgā solī”. Tāpēc šo svētku vadmotīvs ir sadancošana, kas sevī ietver spēju mācīties, darīt kopā un priecāties.

Svētku rītu cēsnieki aicināti sākt ar deju. Cēsu apkaimēs dejotāji un dziedātāji aicinās vietējos iedzīvotājus ļauties dejai un kopā sadancot. Piecās Cēsu apkaimēs no plkst.10.30 līdz plkst.13.00 notiks sadancošanās akcija „Sāc svētku rītu ar deju!”.

Sadancošanās notiks:
10:30-11:30 Viestura ielā (Viestura ielas 12 un Viestura ielas 14 namu pagalms)
11:30-12:00 Bērzainē (E. Dārziņa iela 9 nama pagalms)
10:30-11:30 Saules ielā (Saules ielas 19a un Saules ielas 17 namu pagalms)
11:30-12:00 L.Paegles ielā (L.Paegles iela 4a un L.Paegles ielas 6 namu pagalms)
12:00-12:30 Valmieras ielā (Valmieras iela 23a un Valmieras ielas 25 namu pagalms)

Sadancoties aicinās TDA „Raitais solis”, VPDK „Raitais solis” un „Saulgrieži”, SDK „Dzirnas” un TDK „Randiņš”. Par dziesmām un mūziku rūpēsies jauktais koris „Wenden” (diriģente Marika Slotina Brante) un Indra Kumsāre. Aicinām cēsniekus būt atsaucīgiem un dalīties svētku priekā caur deju.

Svētku noslēgums būs Vidzemes koncertzālē „Cēsis”, kur plkst.17.00 sāksies svētku koncerts „Es esmu Latvija”. Koncertā piedalīsies dejotāji no TDA “Raitais solis”, VPDK “Raitais solis”, VPDK „Saulgrieži” un JDK “Kande” (vadītājs Andis Kozaks) un TDK “Randiņš”, SDK “Dzirnas” (vadītāja Sandra Bārtniece). Koncerta dalībnieki izdejos gan skaistākās un tautā iemīļotās dejas, gan dejas no nākamgad gaidāmā Vislatvijas Dziesmu un Deju svētku repertuāra. Koncertu caurvīs dejotāju stāsti par to, kas viņiem ir Latvija un kas viņi Latvijai – Es esmu Latvija.

Pirms koncerta un starpbrīdī tautas vērtes kopa „Dzieti” (vadītāja Dace Balode) aicinās arī skatītājus ļauties danču burvībai.

Ieeja koncertā bez maksas, iepriekš izņemot ieejas kartes Biļešu paradīzes kasē no 3. novembra.
Limits vienai personai – 5 ieejas kartes. Vietu skaits ierobežots.

Pasākumu rīko p/a „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”

Publicēšanas datums: 2017. gada 13. novembris  

Komentāri

2017-11-15 14:03:38 BŪŠU PRIECĪGA PAR ŠO PROJEKTU,LAI NU MUMS ABPUSĒJI IZDOTOS ŠIS SVĒTKU ŅOSKAŅOJUMA SADANCOŠANĀS.AR CIEŅU ELZA.
2017-11-18 17:25:46 Sveiki! Pēc informācijas bija teikts, ka varēs redzēt svētku koncertu tiešajā ēterā, bet var redzēt tikai koncertzāles griestus. Varbūt nākošo reizi pārbaudat kameras izvietojumu.

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt