A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Saruna ar dramaturgu Lauri Gundaru un režisoru Vari Braslu

Saruna ar dramaturgu Lauri Gundaru un režisoru Vari Braslu

Trešdien, 22.oktobrī plkst.16.00. Cēsu Jaunajā pilī tikšanās izstādē ‘’Jānis Cimze Vidzemē un Eiropā. Skolotājam un komponistam 200’’. Saruna ar dramaturgu Lauri Gundaru un režisoru Vari Braslu.

Cēsu muzeja veidotā izstāde , kas godināja mūsu izcilo novadnieku  drīz tiks slēgta.    Savukārt Valmieras teātrī gada nogalē sāksies darbs pie Laura Gundara lugas  ‘’Lattia’’ iestudējuma.  Izrādes  veidotājs būs meistarīgo latviešu filmu ‘’ Ezera sonāte’’, ‘’Emīla nedarbi’’, ‘’Aija’’ un teātra izrāžu ’’Trīs draugi’’, ‘’Mērija Popinsa’’ un citu iestudējumu režisors Valmieras teātrī Varis Brasla.

Stāsta Valmieras teātra direktore Evita Sniedze.

‘’…šis ir laiks starp Raiņa un Aspazijas jubileju un Latvijas simtgadi, kad arī teātris nevar  nedomāt par Latvijas vēsturi, latvietību, latvisko kodu, tiem cilvēkiem, kas domāja un rīkojās, lai taptu mūsu valsts. Tāpēc trīs Valmieras teātra režisori ir izvēlējušies lugas par šīm lielajām tēmām, bet Lauris Gundars uzrakstījis savdabīgu triptihu par Latviju un latviešiem.’’

Pirmizrāde jau notikusi Laura Gundara  lugai  Mārtiņa Vilkārša režijā ‘’Vienādas asinis’’, iestudējuma ‘’Ballīte’’ režija  būs Reiņa Suhanova rokās.

Par lugu ‘’Lattia’’ režisors Varis Brasla – ‘’Lattia’’ nav luga par Jāni Cimzi, vai – vismaz ne tikai par viņu. Atmodas laiks bija ļoti sarežģīts un sazarots, tajā krustojās un strīdējās daudzu cilvēku idejas un centieni. Viņus vienoja vēlēšanās pacelt latviešus līdz kultūrtautas apziņai, darīt viņus vienlīdzīgus citu izglītotu un pašapzinīgu tautu vidū. Tā procesa  neviennozīmība man šķiet saistoša.’’

Izstāde Cēsu muzejā vēl apskatāma līdz 30.oktobrim.

Publicēšanas datums: 2014. gada 20. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt