A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Saruna ar rakstnieku Vili Lācīti

Saruna ar rakstnieku Vili Lācīti

Piektdien, 27. martā, pulksten 18.00 bibliotēkā cikla “Iepazīsimies” kārtējais pasākums “Ar skatu uz…” – saruna ar rakstnieku Vili Lācīti. Rakstnieks V.Lācītis lasītājus ieinteresēja ar savu pirmo grāmatu “Stroika ar skatu uz Londonu”, pēc tam izdotas vēl 3 grāmatas “Pamodināt Lāčplēsi”, “Garais ceļš uz Hantimansijsku”, “Amsterdamas princips” un tiek rakstīta nākošā “Sekss un vardarbība”.
Ieeja bez maksas.

Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītais projekts „Viņš / Viņa raksta, mēs lasām, domājam... ”

Vilis Lācītis
Rakstnieks Vilis Lācītis (īstajā vārdā Aleksandrs Ruģēns) dzimis 1975. gadā. Nodarbojies ar mūziku. Pēc tam pārceļas uz dzīvi Lielbritānijā, no sākuma strādā vienkāršus darbus, vēlāk studē antropoloģiju Oksfordas Universitātē.

Mūzika: no 2002. līdz 2007. gadam spēlējis grupā "Pupociklu vasara" (2013. gadā iznāca grupas  debijas albums), spēlē grupā “Zubski Rubin”.

Sarakstījis romānus “Stroika ar skatu uz Londonu” (2010, klausāmgrāmatā 2011, ierunājis Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš); “Pamodināt Lāčplēsi” (2011), kas sākotnējā variantā veidots kā luga; “Garais ceļš uz Hantimansijsku” (2012, kopā ar Šmidzi Klonatanu Vāvertu) un “Amsterdamas princips” (2013). Izdošanai tiek gatavota nākošā grāmata “Sekss un vardarbība”.

Latviešu literatūrā ienāca ar grāmatu „Stroika ar skatu uz Londonu”, kas vieglā un humoristiskā tonī stāsta par latviešu viesstrādnieku dzīvi Anglijā. Romāns parakstīts ar pseidonīmu Vilis Lācītis, autors publiski uzstājās, tērpies lāča maskā, un viņa īstais vārds sākotnēji netika izpausts. Viņa debijas romāns ieguva speciālbalvu "Literatūras gada balvas 2010" ceremonijā, kā arī tika nominēts balvai kategorijā "Labākā debija", tas atzīts par visvairāk lasīto latviešu autora romānu 2010. gadā. Apvienība “Jaunais teātris” 2011. gadā pēc grāmatas veidoja viena aktiera izrādi: režisors Mārtiņš Eihe, viesstrādnieka lomā iejutās aktieris Normunds Bērzs, mūziku sacerēja Rolands Ūdris.


Publicēšanas datums: 2015. gada 27. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt