A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Spēļu pēcpusdienā izstādē "Kauliņi ir mesti..."

Spēļu pēcpusdienā izstādē "Kauliņi ir mesti..."

Sestdien, 27.janvārī, plkst.14.00 Cēsu Vēstures un mākslas muzeja 4.stāvā notiks spēles "Tavi paziņas" spēlēšana izstādē "Kauliņi ir mesti..."

Programmā:

Stāsts par padomju laika spēli “Tavi paziņas” un par citām spēlēm 19. un 20.gadsimtā. Arī par romiešu laika metamajiem kauliņiem.

Spēlēsim dažādas spēles – jau iepazīto mankalu, spēli “Latvijai 100”, “Apceļo Cēsis” un "Brain Games" atvestās spēles “Katanas ieceļotāji”, “Sabotieri” un citas.

Jā, - tā ir mana bērnības spēle! Tā izsaukušies vairāki izstādes apmeklētāji. Tā ir spēle “Tavi paziņas”, ko 1967.gadā izdeva rūpnīca “Straume”. Spēles laukumā uzzīmēti 1950. – 1960.gados labi pazīstami stāstu un pasaku varoņi.

Spēles izdošanai vajadzēja saņemt atļauju. Par apstiprināšanas gaitu aprakstīts avīzē “Padomju Jaunatne” (23.04.1967.)

A. Liepas rakstā “Rotaļlietu gatavošana nav nekāda rotaļa” – “…atgadās vēl tādi kuriozi, kā, piemēram, ar galda spēles “Tavi paziņas” apstiprināšanu Tirdzniecības palātā. “Straume” izstrādājusi “riču rača” tipa spēli, kurā redzami bērniem jau pazīstami pasaku varoņi, arī Andersena pasakas varonis “Kailas karalis”. Tāds viņš tur soļo – plikiem stilbiem, valdnieka kroni galvā un zizli rokā. Nekā slikta. Tomēr atradās viens pārstāvis, kas palūdza - Karali apģērbt. Pagāja vairākas dienas līdz izdevās šo “tikumības sargu” pārliecināt, ka “Kailais karalis” nav spēles autora izdomāts.” Precizēšu – tā ir Andersena pasaka “Karaļa jaunais tērps”. Spēlē pavisam attēloti 24 stāstu un pasaku personāži. No tiem vairāki nav atpazīti. Iespējams, ka Tu vari palīdzēt noskaidrot attēlotos varoņus.

Dalības maksa pasākumā EUR 3 (pieaugušie), Eur 2 (skolēni, pensionāri, bērni).

Publicēšanas datums: 2018. gada 22. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt