A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Stand-up comedy “Viens”

Stand-up comedy “Viens”

Ceturtdien, 5.martā, plkst.19:00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks Jāņa Skuteļa stand-up comedy “Viens”.

Pēdējo gadu laikā Latvijas kultūras telpā arvien populārāks ir kļuvis tāds skatuves mākslas žanrs kā stand-up comedy. Dzimtajā valodā - “stāvizrāde” - ļoti precīzs un apšaubāms tulkojums. Stand-up comedy žanrs radies 20.gadsimta beigās Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās valstīs, taču šodien tā komiskā izteiksmes forma, kura ietver gan humoristiskus stāstus un pastāstus, gan jokus un monologus, ir uzrunājusi plašu sabiedrības arī pie mums Latvijā.

Jānis Skutelis ir šobrīd viens no profesionālajiem stand-up comedy pārstāvjiem Latvijā un jau kopš 2009. gada ik gadu rada vienu stāvizrādi, tādējādi ļaujot mūsu skatītājiem iepazīt šī žanra specifiku. Jānis Skutelis ir zināms kā improvizācijas teātra aktieris, režisors, Karaliskā Improvizācijas teātra vadītājs, komiķis.

Jāņa stāvizrādes – “Mhmm” (2009), “Love” (2010), “Paranoja” (2011), “Optimistika” (2012) un “Splendid” (2013) – ir guvušas plašu skatītāju atzinību un novērtējumu, šobrīd viņš skatītājus iepriecina uz savu jaunāko stand-up comedy izrādi  “VIENS”.

Jautājot, par ko būs izrāde, tās autors teic: “...par ko lai runā laikā, kad politikā cilvēks bija vissvarīgākais, bet nu laiks pārmaiņām, neskatoties uz to, ka nav skaidrs, kas īsti nav un uz ko vajag mainīt? ...par ko lai runā laikā, kad ūsas nomaina bārdas ātrāk kā “ārprātīgi karsts” pāriet “diezgan pavēss”? ...par ko lai runā laikā, kad Šrēdingera kaķa stāsts pārsteidz (vai nepārsteidz) tikai reto, bet tikai retajam ir kaķis (vai nav)?  M? Par to arī runāšu! Citiem vārdiem - kāds(-i) acīgs skatītājs pēc manas iepriekšējās stāvizrādes “Splendid” noskatīšanās ziņoja, ka izrāde esot par “visu un neko”. Varu piekrist - kas vienam viss - citam nekas, kas vienam būs “Viens" - citam daudz vairāk! Tā, redz, ir tā stand up comedy žanra specifika.”

Publicēšanas datums: 2015. gada 13. februāris  

Komentāri

Lāsma Pintere 2015-02-16 13:52:35 Jāņa Skuteļa stand up comedy "VIENS" - tikai vienu sezonu

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt