A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Teātra izrāde “Andrievs Niedra”

Teātra izrāde “Andrievs Niedra”

Pirmdien, 13.novembrī, plkst.18.30 Vidzemes koncertzāles "Cēsis" Kinozālē būs skatāma Dirty Deal Teatro izrāde “Andrievs Niedra”.

Režisora Valtera Sīļa veidotā izrāde stāsta par Latvijas vēsturē kontroversālo personību – Andrievu Niedru, kurš vēsturiski bijis saistīts ar Cēsīm. Niedras kādreizējo namīpašumu vērienīgums Cēsu vecpilsētā joprojām izceļas apkārtējā apbūvē. Labi zinām, ka ik gadu Cēsīs tiek svinēta svarīgā uzvara Cēsu kaujās gandrīz pirms 100 gadiem pār Andrieva Niedras sabiedrotajiem – vācu Landesvēru, uzskatot šīs kaujas par būtisku pagrieziena punktu neatkarīgas Latvijas valsts izveidē. Bet ko tobrīd varēja domāt vēlāk par Latvijas tautas nodevēju nodēvētais Andrievs Niedra ? – Izrāde ļauj ieskatīties Andrieva Niedras atmiņās, labāk izprotot Latvijas valsts tapšanas laiku, vēsturisko kontekstu un vēlākās interpretācijas no valdošās varas puses, parādot kādreizējās situācijas un izšķiršanās neviennozīmīgumu, aicinot domāt un vērtēt kritiski.

Izrāde “Andrievs Niedra” ir nominēta “Spēlmaņu nakts 2015/2016” balvai kategorijā “Gada sasniegums oriģināldramaturģijā”.

Izrādes dramaturgs Kārlis Krūmiņš stāsta par izrādi: Vai man ir gadījies, ka, mēģinot kādu problēmu atrisināt, es it kā daru visu iespējamo, bet beigās attopos vēl dziļākos sūdos kā līdz tam? Andrievam Niedram ir, un par to mēs viņu vēl šodien pieminam ar tautas nodevēja vārdu. Šī izrāde būs trilleris par to, kā radās mūsu valsts. Un lai arī gribētos ticēt, ka tās dibināšana un Brīvības cīņas bija skaists varoņu un ideju laiks, ka mūsu vēsture tik tīra ir kā dimanta oliņa, kurai it neviens melnumiņš nav pieķēries, tomēr var izrādīties, ka īstenībā ir citādāk.

Jau vairākas paaudzes uzaugušas, ticot idejai, ka Latvijas valsts dibināšana 1918.gada 18.novembrī bija tā laika labākais vai vienīgais iespējamais risinājums, kas mūsu valsti varēja aizvest pie demokrātiskajām vērtībām, ar kurām mēs varam lepoties šodien. Iespējams, tas bija labākais risinājums, skatoties no šodienas skatpunkta, taču ne vienīgais.

Lomās: Kārlis Krūmiņš un Emīls Kivlenieks. Scenogrāfs – Uģis Bērziņš, mūzikas autors – Toms Auniņš. Gaismu mākslinieks – Lauris Johansons.

Biļešu cena - 10 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem un Drauga kartes īpašniekiem - 6 EUR.

Īpaši aicināti jaunieši!

Izrādes norisi Cēsīs atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pasākumu organizē p/a Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs.


Publicēšanas datums: 2017. gada 25. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt