A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Tikšanās ar rakstnieci Sanitu Reinsoni Cēsu Centrālajā bibliotēkā

Tikšanās ar rakstnieci Sanitu Reinsoni Cēsu Centrālajā bibliotēkā

Bibliotēka aicina uz autorvakaru ar rakstnieci, latviešu folkloras pētnieci, grāmatas “Meža meitas” autori Sanitu Reinsoni, trešdien, 31.janvārī, plkst.18.00 bibliotēkas 2.stāva zālē.

S.Reinsone ir dokumentējusi neatsveramu Latvijas vēstures daļu – 12 sieviešu piedzīvoto mežos un purvos nacionālo partizānu kara laikā.

Interese par grāmatu, kas iznāca 2015.gadā, joprojām nav rimusi. 2018.gada 12.janvārī Valmieras Drāmas teātrī notika pirmizrāde režisora Mārtiņa Eihes jauniestudējumam – Sanitas Reinsones dokumentālās prozas darbam “Meža meitas”. Taču šis nav pirmais iestudējums, kas tapis pēc S. Reinsones literāro darbu motīviem – 2011.gadā Latvijas Nacionālajā teātrī tika iestudēta izrāde “Ādama stāsts” Indras Rogas režijā, kas balstīta uz S. Reinsones grāmatas “Ādama stāsts: Mazsalaciešu dzīve, ieradumi un tikumi Ā. Purmaļa autobiogrāfijā 19. un 20.gs. mijā” sižeta.

Sanita Reinsone ir zināma arī kā bērnu grāmatas “Kus mul patarei! Kā Igaunijas leļļi bēga uz Latviju” autore.

Rakstniecei piemīt īpašs talants izvēlēties sabiedrībai svarīgas un saistošas pētījumu tēmas – 2017.gada septembrī tika izdota zinātniskā monogrāfija: "Apmaldīšanās poētika teikās, stāstos un sarunās".

Uz tikšanos bibliotēkā!

Autorvakara norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Cēsu novada pašvaldība.

Publicēšanas datums: 2018. gada 29. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt