A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Totēms.regejs

Totēms.regejs

Totēms.regejs ir pirmā daļa MALAS triptiham, kas notiks 11. jūnijā Cēsīs, Mākslas telpas Mala pagalmā. Tas ir mediatīvs piedzīvojums dienas garumā, iesaistot vietējos iedzīvotājus un viesus, vienojoties kopīgā baudīšanā, radīšanā un pozitīvā enerģijā, priecājoties gan par pilsētu, gan pašiem par sevi un apkārtējiem.

Pasākums tiks atklāts ar tēlniecības/instalācijas performanci, kuru veidos 2 talantīgi mākslinieki - Linda Vigdorcika un Jānis Noviks  - vienojoties mūsdienu totēma radīšanā, izmantojot neparastus materiālus un pieejas. Tas ir aicinājums sataustīt materiālu, meklēt kolektīvo iedvesmu un ļauties radīšanas instinktam. Modernais totēms ir sabiedrības simboliskais manifests caur tās pašas acīm.

Dienas turpinājumā sekos Jāņa Znotiņa izrāde bērniem un pieaugušajiem „Kaka un pavasaris”, kas veidota pēc tāda paša nosaukuma igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka grāmatas. Izrāde veidota, lai ar provocējošas muļķības palīdzību sniegtu bērniem dziļāku jēgu par pasaules kārtību. Grāmata runā par svarīgām bērna augšanas procesa tēmām – ģērbšanos, mācīšanos lasīt, attiecībām bērnudārzā u.c.

Pasākumu noslēgs īpaša koncertprogramma. Muzicējot grupai STARMETIS, kas ir apvienība no Cēsīm, un to varētu pieskaitīt lo-fi pseidožanram. Par grupas sākumu uzskatāms 2009. gads, pēc kura muzikanti paši izdevuši EP/albumus, kā arī koncertējuši dažādos pasākumos. Grupa KASETES ir apvienība no Vaidavas, kas īsi sevi raksturo kā dzīvi nedzīvās mūzikas veidotājus ausīm un kājām. Un grupa APOFEOZ ORKESTRA ir Latvijā plaši zināma regeja grupa, kas sastāv no 8 mūziķiem un sevi raksturo kā „vienkāršas un labas mūzikas radītājus ar dziesmām par saulainām dienām un spožiem dzīves mirkļiem”. Grupa aizrauj ar savu labestīgumu un pozitīvo enerģiju.

Ieeja par ziedojumiem 3 eiro.

Informāciju sagatavoja Kristīne Auniņa, e-pasts: knipsis@kristineaunina.lv

Publicēšanas datums: 2016. gada 31. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt