A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Visjaunākā Rīgas teātra izrāde pēc Daniila Harmsa stāstiem

Visjaunākā Rīgas teātra izrāde pēc Daniila Harmsa stāstiem

Piektdien, 20.janvārī, plkst.19.30 Mākslas telpā Mala notiks Visjaunākā Rīgas teātra izrāde "D. H. Prozas izlase”, kuras pamatu veido absurda literatūras pārstāvja Daniila Harmsa īso stāstu kompilācija.

„Daniilam Harmsam raksturīgs brīnišķīgs valodas lietojums un unikāls situāciju vērojums. Stāsti ir kā nedalāmi apkārtējās vides fragmenti vai fakti. Spēlēs ar valodu vērojama teikumu virknējumu neparedzamība, kas raksturīga asprātīga cilvēka runai. Kā jutekliskas valodas spēles aspekts ir Daniila Harmsa personvārdu izvēle un lietojums.

Visjaunākais Rīgas teātris ir jauna skatuves mākslas apvienība, kuru veido režisori un multimākslinieki Kristīne Vītola un Normunds Griestiņš. Ar savu radošo darbību apvienība tiecas saturiski un konceptuāli daudzpusīgi izmantot teātra valodas iespējas un paņēmienus - atbilstoši laikmeta garam un vietas atmosfērai, eksperimentējot un veidojot laikmetīgas, starpdisciplināras izrādes.

Izrādē tiek atskaņotas un izpildītas TV Maskava muzikālās kompozīcijas “Slimnīca” un “Matemātiķis”, dziesmu tekstu autori attiecīgi ir Juris Boiko un Daniils Harmss. Spēlē - Kristīne Vītola un Normunds Griestiņš.”

Informāciju sagatavoja Kristīne Auniņa,
e-pasts: rozapujene@gmail.com

Publicēšanas datums: 2017. gada 9. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt