A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Vivaldi “Gadalaiki”

Vivaldi “Gadalaiki”

Sestdien, 14.maijā, plkst.19.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" izskanēs Antonio Vivaldi Vijolkoncertu cikls “Gadalaiki” Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga, Vineta Sareika ar vijoli un diriģents Normunds Šnē.

Grūti iedomāties vēl populārāku klasiskās mūzikas hitu kā Antonio Vivaldi vijolkoncertu cikls “Gadalaiki”. Ciklā apvienoti četri vijolkoncerti, kas izdoti 1725.gadā krājumā Il cimento dell’armonia e dell’inventione jeb “Harmonijas un izdomas sacensība”. Patiesi – šajā mūzikā netrūkst ne harmonijas, ne izdomas, jo Vivaldi sirsnīgi izpriecājies, zīmējot ainas iz dabas un sadzīves, turklāt šīs ainas ar patiku vārdiski, atšifrēdams partitūrā.

Saskaņā ar komponista teikto pavasarī dzied putni un čalo strauti, zied pļavas, reju ganu suns un maigi dej nimfas. Vasarā karsē saule, gurdi dzied putni, piepeši uzpūš vējiņš, tas kļūst straujāks, pamalē rūkņā pērkons, uzmācīgi riņķo odi un mušas, līdz klāt ir baiss negaiss, kas nesaudzīgi kapā labības laukus. Rudenī zemnieki svin ražas novākšanu, dej vīna svētkos un dodas medībās. Ziemā komponistam neganti klab zobi, un viņš ilgojas pēc brīža, kad tiks pie mājīgām kamīna liesmām.

Kopā ar Sinfonietta Rīga un Normundu Šnē Vivaldi “Gadalaiku” atskaņojumā piedalīsies viena no Latvijas izcilākajām mūziķēm Vineta Sareika – pasaulslavenā Artemis kvarteta pirmā vijole, pieredzējusi orķestru koncertmeistare un spoža soliste.

Koncerts nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Koncerta laikā darbosies VENDEN bērnu istaba.

Publicēšanas datums: 2016. gada 28. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt