A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » XII mūzikas festivāls ''Galantais klavesīns''

XII mūzikas festivāls ''Galantais klavesīns''

Šoruden jau divpadsmito reiz Cēsīs notiek mūzikas festivāls ''Galantais klavesīns''. Tas aizsākās 2002. gadā, kad pilsēta ieguva vērtīgu instrumentu – pēc ievērojamā flāmu 17. gs. meistara Rukersa  parauga būvētu klavesīnu, kas tapis Igaunijā, Pētera Talves darbnīcā. Festivāla idejas pamatā ir vēlēšanās parādīt klavesīnu muzikāli daudzveidīgi – ne tikai kā soloinstrumentu, bet arī dažādu kameransambļu, orķestra sastāvā.

Svētdien, 2. novembrī plkst. 16.00 Cēsu Izstāžu namā notiks koncerts ''Le Feste Galante/Galantie svētki''
piedalīsies Vidzemes kamerorķestris, diriģents Andris Veismanis, solisti Jānis Semjonovs, Normunds Zvejnieks ( fagoti), Lelde Krastiņa (klavesīns), Elita Ezermale (flauta), Kaspars Vilnītis (alts), Ilze Petrovska (čells), Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi.

Koncerta programmas centrā  divu komponistu – Karla Filipa Emanuela Baha ( 1714 – 1788) un Johana Gotfrīda Mītela ( 1728 – 1788) mūzika. Abi ir laikabiedri, tā sauktā ''Vētru un dziņu'' laikmeta pārstāvji.

K. F. E. Bahs ir slavenā Johana Sebastjana dēls, ievērojamākais komponists periodā starp baroka laikmetu  un Vīnes klasiku. Šogad mūzikas pasaule ar plašām un daudzveidīgām koncertprogrammām  atzīmē skaņraža 300 jubileju. Viņš uzskatījis, ka mūzikas augstākā sūtība ir sniegt emocionālu pārdzīvojumu klausītājiem. Komponista kamermūzika skanēs  Vidzemes kamerorķestra mūziķu un Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņu sniegumā.

J. G. Mītels ir zināms kā Johana Sebastjana Baha pēdējais skolnieks, spilgta un bezkompromisa personība. Ievērojamu mūža daļu pavadījis Rīgā, pieņemot Sv. Pētera draudzes ērģelnieka amatu. Viņa pārliecība bija – mūzika vislabāk skan ziemā, kad sniegs slāpē trokšņus un netraucē uztvert spēles skaistumu.

Koncertā skanēs Mītela koncerts diviem fagotiem un stīgu orķestrim. Šis ir ļoti reti atskaņots skaņdarbs, viens no grūtākajiem un sarežģītākajiem fagota repertuārā.  Cēsu koncertā solisti būs  Jānis Semjonovs un Normunds Zvejnieks, abi guvuši pieredzi spēlējot Latvijas profesionālajos orķestros, kā arī piedaloties dažādos kamermūzikas projektos.

Festivāla mākslinieciskā vadītāja ir Lelde Krastiņa,
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas pedagoģe, Cēsu Sv. Jāņa draudzes ērģelniece.

Festivālu rīko P/a ''Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs'',
atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Cēsu novada pašvaldība.
Ieeja koncertā EUR 4.00 un 2.00

Publicēšanas datums: 2014. gada 30. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt