A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Ziemas Saulgrieži kopā ar tautas vērtes kopu “Dzieti”

Ziemas Saulgrieži kopā ar tautas vērtes kopu “Dzieti”

Trešdien, 21. decembrī, plkst. 18.00 Cēsu Izstāžu namā notiks Ziemas Saulgriežu koncerts kopā ar tautas vērtes kopu “Dzieti”.

Ziemas Saulgrieži ir stāsts par saules kāpšanu dzīvības kalnā jeb Austras kokā, ar ko saistās Jaunā gada atnākšana un darbošanās uz zemes. Tas ir pēdējais laiks gadā, kad min mīklas un izrāda savu gudrību un atjautību, iet rotaļās, pieņem dažādus izskatus – maskojās. Tie ir mūsu senču - zemnieku svētki, kuros ir tik daudz mitoloģiskā, pārpasaulīgā un sadzīviskā, ka vēl 21.gadsimtā šos svētkus varam svinēt gan ģimenēs, gan sabiedrības dažādās norisēs. Tā ir sevis un savu sakņu apzināšanās. Tā ir arī rituālu diena, kad piemin un sumina garīgās un fiziskās gaismas atnākšanu, kas patiesībā visa gada garumā ir Dieva rokās. 

Šai koncertā dziedāsim dziesmas, iesim rotaļās, minēsim mīklas, stāstīsim pasakas, ticējumus un paražas. Atnāc un esi kopā mums – tautas vērtes kopu “Dzieti”!
Biļešu cena ir 1,50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem un Drauga kartes īpašniekiem - 1,00 EUR. Biļetes var iegādāties pirms pasākuma Cēsu Izstāžu namā.

Papildu informācija tel. 64122537, www.facebook.com/cesukultura.

Publicēšanas datums: 2016. gada 12. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt