A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Ziemassvētku jampadracis Vidzemes koncertzālē "Cēsis"

Ziemassvētku jampadracis Vidzemes koncertzālē "Cēsis"

Pirmdien, 21.decembrī, plkst.19.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" pavisam jaunā muzikālas izrādes visai ģimene veidolā atgriezīsies latviešu iemīļotais "Ziemassvētku jampadracis", caur muzikālu stāstu ar populāru Nacionālā, Dailes un Valmieras teātru aktieru un bērnu ansambļa ‘’Dzeguzīte’’ mazo dziedātāju līdzdalību ļaujot vēlreiz izdzīvot Cīrulīšu ģimenes nedienām un prieka mirkļiem piesātināto Ziemassvētku laiku.

Izrāde veidota pēc režisora Vara Braslas 1993.gadā uzņemtās latviešu populārās filmas ‘’Ziemassvētku jampadracis’’ scenārija motīviem, kuru pamatā ir vācu autores Agneses Zaperes 1914.gadā tapušais stāsts ‘’Cīrulīši’’.

Lai arī starplaikā starp filmu un topošo izrādi jau izaugusi vesela paaudze, kā vienojošais elements starp tām būs vairāku aktieru un personāžu piedalīšanās, kurus labi atceramies no 90.gadu filmas. Tā, piemēram, klavierskolotāja sievas lomā iejutīsies viena no Vara Braslas filmas kādreizējām mazajām varonēm Liene Bērziņa (iepriekš - Liene Zostiņa), bet Brīnumbērna māti atveidos Indra Burkovska. Savukārt Cīrulīšu ģimenes bērnu lomās iejutīsies Latvijas Radio bērnu vokāla ansambļa ‘’Dzeguzīte’’ mazie dziedātāji grupas vadītājas Zigdas Martinsones vadībā.

Izrādes režisors un scenārija autors Ivars Lūsis stingri pieturējies pie filmas sižetiskajām vadlīnijām, saglabājot vēstījumu par ģimeni kā sabiedrības pamatvērtību.

‘’Ģimeniskums. Uzticēšanās. Paļāvība. Uzupurēšanās. Tie ir atslēgvārdi, kas raksturo  ‘’Ziemassvētku jampadrača’’ stāsta būtību un kā tik ļoti pietrūkst mūsdienās. Ikvienam mākslas darbam vai notikumam, kas palīdz mūsu dzīvē ienākt gaišajam un labajam, ir milzīga vērtība, un tas ir ieguvums visai sabiedrībai,’’ savus spēka vārdus izrādes veidotājiem nodod Varis Brasla.

Savukārt Nacionālā teātra aktrise Indra Burkovska, kura izrādē atveidos Brīnumbērna māti, atzīst: „Ir tik patīkami atkal atcerēties šīs gaišās un siltās sajūtas, kuras valdīja Vara Braslas filmas uzņemšanas laikā. Priecājos, ka man atkal lemts tās izdzīvot.’’

Publicēšanas datums: 2015. gada 7. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt