A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīm augsts novērtējums Teritorijas attīstības indeksā

Cēsīm augsts novērtējums Teritorijas attīstības indeksā

Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) publicējusi 2018.gada teritorijas attīstības līmeņa indeksus, un Cēsu novads tajā pakāpies par divām vietām – no 20.vietas pērn līdz 18.vietai šogad.

Indeksi tiek aprēķināti atsevišķi plānošanas reģioniem, republikas pilsētām un novadiem, un novadu grupā Cēsu novads piekāpies tikai tradicionāli turīgākajām Pierīgas pašvaldībām.

Teritorijas attīstības indekss raksturo attīstības līmeni konkrētajā teritorijā, parādot teritorijas attīstību salīdzinājumā ar vidējo līmeni atbilstošajā teritoriju grupā.

Salīdzinot ar bijušā Cēsu rajona pašvaldībām, Cēsis pārliecinoši ierindojas pirmajā vietā. Tuvākais ir Amatas novads, kas kopvērtējumā ierindojies 28.vietā.

Indeksa aprēķinā VRAA ņēmusi vērā ekonomiski aktīvo individuālo komersantu un komercsabiedrību skaitu uz 1000 iedzīvotājiem, bezdarba līmeni, trūcīgo personu īpatsvaru, noziedzīgo nodarījumu skaitu, migrācijas saldo, darbspējīgo iedzīvotāju skaitu un iedzīvotāju ienākumu nodokli.Vairāk informācijas par Teritorijas atttīstības indeksu ŠEIT.
Publicēšanas datums: 2019. gada 9. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt