A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīs notiks seminārs par iedzīvotāju līdzdalību

Cēsīs notiks seminārs par iedzīvotāju līdzdalību

Cēsīs, koprades mājā “Skola6” 11.decembrī plkst.11.00 notiks pašvaldību darbiniekiem un iedzīvotājiem paredzēts seminārs “Kā veicināt iedzīvotāju līdzdalību pašvaldības darbā?”

Semināru rīko domnīca "PROVIDUS” un Cēsu novada pašvaldība ar Vācijas Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu projekta "Engaging Municipalities: introducing best practices of civic involvement in decision-making" īstenošanai. Tā mērķis ir palīdzēt pašvaldībām sistēmiski izvērtēt līdz šim paveikto iedzīvotāju līdzdalības jomā un palīdzēt definēt iedzīvotāju iesaistes mērķus, kā arī noteikt pazīmes, kas liecinās par šo mērķu sasniegšanu.

Iedzīvotāju iesaiste nav pašmērķis, bet gan rīks pašvaldības darba uzlabošanai un saskaņošanai ar iedzīvotāju vajadzībām, kā arī iespēja veicināt iedzīvotāju izpratni par pašvaldības darbu un attīstīt pilsoniski aktīvu sabiedrību.
Semināra laikā dalībniekiem būs iespējams novērtēt jau paveikto iedzīvotāju iesaistes jautājumos savās pašvaldībās, iepazīties ar citu Latvijas pašvaldību pieredzi, kā arī soli pa solim plānot iedzīvotāju līdzdalību, par piemēru ņemot ikvienai pašvaldībai un tās iedzīvotājam aktuālo budžeta plānošanas procesu.

Uz semināru aicināti Vidzemes pašvaldību darbinieki, kas strādā ar iedzīvotāju līdzdalības jautājumiem un attīstības plānošanu, un iedzīvotāji, sevišķi, nevalstisko organizāciju pārstāvji, māju vecākie, kā arī ikviens, kas vēlas aktīvi iesaistīties norisēs savā pašvaldībā.

SEMINĀRA PROGRAMMA

Seminārs ir bez maksas, taču lūdzam tam pieteikties līdz 6.decembrim: https://ej.uz/lidzdalibacesis

Domnīca “PROVIDUS” šī gada oktobrī publicēja pārskatu “Iedzīvotāju iesaistes piemēri Latvijas pašvaldībās”, kurā apzināti biežāk izmantotie iedzīvotāju iesaistes veidus Latvijas pašvaldībās. Ar pārskatu iespējams iepazīties www.providus.lv.

Seminārs “Kā veicināt iedzīvotāju līdzdalību pašvaldības darbā?” tiek īstenots ar Vācijas Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu projekta "Engaging municipalities: introducing best practices of civic involvement in decision-making" gaitā.
 
Vairāk informācijas:
Cēsu novada pašvaldības
Komunikācijas un klientu servisa
pārvaldes speciāliste
Edīte Matuseviča
E-pasts: edite.matusevica@cesis.lv
Telefons: 64121677, 28377450Publicēšanas datums: 2019. gada 28. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt