A  A  A
Lapas karte






Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes








Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsis sāk izstrādāt Gaujas telpiskās attīstības plānu

Cēsis sāk izstrādāt Gaujas telpiskās attīstības plānu

Radošā un iedvesmas pilnā gaistonē aizvadīta pirmā Cēsu novada pašvaldības īstenotā projekta ”Gaujas upes telpiskās attīstības plāna izstrāde Cēsu novada teritorijā” mērķgrupu sanāksme. Projekta ieviešanu līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Gaujas upes telpiskās attīstības plānu paredzēts izstrādāt līdz 2020.gada pavasarim, tapšanas procesā iesaistot dažādas mērķgrupas – iedzīvotājus, teritoriju īpašniekus, uzņēmējus u.c. – un speciālistus. Gaujas upes telpiskās attīstības plāns ir Cēsu pilsētas dabas un zaļo teritoriju tematiskā plāna sadaļa, kura izstrādi pašvaldība sākusi 2018.gada februārī.

Ar ainavu projektēšanas darbnīcas “ALPS” speciālistiem tikās pašvaldības deputāti un darbinieki. Pirms diskusijas dalībnieki tika iepazīstināti ar plānošanas pamatprincipiem un ārvalstu labākajiem dabas teritoriju plānošanas un labiekārtošanas piemēriem. Ainavu projektēšanas darbnīcas “ALPS" piedāvāja savus  pirmos iespaidus par Gaujas teritoriju Cēsu novadā un redzējumu "Gauja svešinieka acīm".

Pēc prezentācijām pašvaldības speciālisti un deputāti bija aicināti piedalīties interaktīvā spēlē "Gauja savām acīm". Dalībniekiem bija iespēja izteikt savu viedokli, ierosinājumus un priekšlikumus, kā arī diskutēt par piedāvātajiem risinājumiem un iecerētajiem teritorijas attīstības virzieniem.

Nākamās tikšanās plānotas ar Gaujas piekrastes iedzīvotājiem un zemju īpašniekiem, kuru īpašumi atrodas Gaujas tuvumā. Precīzāka informācija par turpmākām sanāksmēm sekos. 

Gaujas upes telpiskās attīstības plāna nodošana plašas sabiedrības diskusijām plānota ir 2020. gada martā.






Publicēšanas datums: 2019. gada 16. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt