A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsnieces - aktīvākās riteņbraucējas Eiropā

Cēsnieces - aktīvākās riteņbraucējas Eiropā

No 16.septembra līdz 6.oktobrim Cēsis piedalījās Eiropas mēroga Riteņbraukšanas izaicinājumā jeb Social Biking Challenge. Cēsu izaicinājuma dalībnieces Līga Celiņa un Linda Zarāne izcīnījušas Eiropas aktīvāko riteņbraucēju titulu pāru grupā.

Riteņbraukšanas izaicinājumā piedalīties bija aicināti cēsnieki un visi, kam Cēsis sirdī, izmantojot mobilo lietotni “BikePrints”. Dalībnieki nobrauktie kilometri pārvērtās punktos, un aktīvākie ik nedēļu tika pie balvām.

Izaicinājums noritēja trīs kārtās, iznākumā noskaidrojot aktīvākos individuālos braucējus, aktīvākos braucējus pāros un grupās līdz četriem cilvēkiem

Cēsniece Līga Celiņa un viņas darba kolēģe Linda Zarāne no Rīgas riteņbraukšanas izaicinājuma noslēgumā bija sakrājušas visvairāk punktu pāru grupā ne tikai Cēsīs un Latvijā, bet arī visā Eiropā. Abas jau 18.oktobrī dosies uz Eiropas izaicinājuma noslēguma un apbalvošanas ceremoniju Budapeštā, Ungārijā. Balvā Linda un Līga saņems jaunus divriteņus, kuri tuvāko divu nedēļu laikā tiks nogādāti Cēsīs.

Uz jautājumu, kā izdevās tikt pie uzvaras, Līga pastāstīja, ka, atrodoties atvaļinājumā Spānijā, ieraudzījusi informāciju par izaicinājumu Cēsu novada pašvaldības sociālajos tīklos, un, vēlēdamās atbalstīt savu pilsētu, nolēmusi piedalīties. Pirmie izaicinājuma kilometri tādēļ tika veikti Spānijas kalnos. Atgriežoties Latvijā, viņa uzaicināja izaicinājumā piedalīties arī Lindu, un abas kopā ik dienu mērojušas vairākus desmitus kilometru ceļā uz darbu un mājām Rīgā, kā arī nedēļas nogalē ciemojoties pie ģimenes Cēsīs.

Līga atzina, ka par spīti tehniskajiem sarežģījumiem ar mobilo lietotni, viņā iededzies patiess sacensības gars, kas mudinājis apsteigt citus braucējus, un palīdzējis uzvarēt. Viņa arī pastāstīja, ka izaicinājums vismaz tā norises laikā palīdzējis izkāpt no auto un pārsēsties uz velosipēda.

Cēsu izaicinājuma uzvarētāji:
Aktīvākais individuālais braucējs – Artis Mednis
Aktīvākās braucējas pāros – Līga Celiņa un Linda Zarāne
Aktīvākie braucēji grupā – Edgars Olengovičs un Gatis Kārkliņš

Uzvarētāji saņēma dāvanu kartes no veikala “Eži”.

Izaicinājuma mērķis ir popularizēt riteņbraukšanu kā sabiedrisku aktivitāti, kā arī veicināt veselīgu dzīvesveidu un videi draudzīgu un ilgtspējīgu pārvietošanās veidu izmantošanu.

Eiropas riteņbraukšanas izaicinājums notika otro gadu un tajā piedalījās 32 Eiropas pilsētas. No Latvijas izaicinājumā iesaistījās Cēsis un Valmiera.

Vairāk informācijas par izaicinājuma rezultātiem ŠEIT.

Izaicinājumu rīko Eiropas Komisija.Publicēšanas datums: 2019. gada 12. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt