A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu klīnika pabeigusi palātu aprīkojuma modernizācijas projektu stacionārajiem pacientiem

Cēsu klīnika pabeigusi palātu aprīkojuma modernizācijas projektu stacionārajiem pacientiem

Jau informējām, ka jūlijā Cēsu klīnika iegādājās 110 jaunas ergonomiskās gultas ar kvalitatīviem pretizgulējumu matračiem, kā arī pabeidza funkcionālo skapīšu nomaiņu visiem klīnikas stacionārajiem pacientiem. Tāpat tika ievērojami uzlabots līdzšinējais gultu klāšanas modelis, pilnībā atjaunojot visu gultasveļu, segas un spilvenus. Projekta mērķis bija vairot ērtības pacientiem un personālam atvieglot pacientu aprūpes un pārvietošanas darbu. Pašlaik jaunais aprīkojums jau pieejams visiem stacionāra pacientiem – kā bērniem, tā pieaugušajiem.

“Tas ir liels un nozīmīgs solis mūsdienīgas pacientu medicīniskās aprūpes virzienā, no kura ieguvēji būs gan mūsu pacienti, gan aprūpes personāls”, ar gandarījumu stāsta Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa, uzsverot, ka pēdējo gadu laikā klīnika mērķtiecīgi strādā un investē līdzekļus iekšējās infrastruktūras, medicīnisko tehnoloģiju atjaunošanā, telpu labiekārtošanā, kā arī jaunu pakalpojumu izveidē un speciālistu piesaistē. Arī šis projekts tika rūpīgi plānots, izsvērts, analizējot pacientu skaitu, saslimšanas gadījums un labākos variantus pacientu aprūpei.

NMP un uzņemšanas, ka arī reanimācijas un anestezioloģijas nodaļas virsmāsa Guna Zeltiņa skaidro jauno ergonomisko gultu sniegtās priekšrocības: “Mēs esam ļoti priecīgi par šiem ārstniecības vides uzlabojumiem, jo līdz šim pacientiem bija pieejamas vairāku veidu koka vai metāla gultas, kuru funkcionalitāte bija daudz zemāka un pacientu aprūpes darbs – grūtāks. Piemēram, koka gultas bija taktilo sajūtu ziņā patīkamas, bet grūti kopjamas, savukārt metāla gultas bija viegli kopt, taču tās bija aukstas un ne tik ērtas. Un vēl būtiskāk – gulošos pacientus vecajās gultās bija daudz sarežģītāk pozicionēt sēdus vai pussēdus stāvoklī, kā arī pārvietot vai veikt medicīniskās manipulācijas. Turklāt gultas bija dažādas, tāpēc, pienākot pie katra pacienta, bija jādomā, ko ar šo gultu var vai nevar izdarīt.”

Tagad visā klīnikā ir vienādas gultas, un atbildīgais personāls jau izgājis apmācību, apgūstot to funkcionalitāti. Jaunā sistēma atvieglo arī gultu klāšanu, jo ir standartizēta gultasveļa, kuru nomainīt būs daudz vienkāršāk.

“Gultas ir aprīkotas ar elektronisku vadības sistēmu, kas ļauj tām mainīt augstumu un pozīcijas atkarībā no pacienta vajadzībām un nepieciešamības veikt kādas procedūras. Gultas ir četrdaļīgas, un tas nozīmē, ka ir iespējams nodrošināt ērtu sēdus vai pussēdus pozīciju kardioloģiskajiem pacientiem un pacientiem pēc insulta tā, lai viņiem samazinātu izgulējumu riskus. To nodrošina arī speciālie pretizgulējumu matrači.
Tāpat hroniskajiem plaušu slimību pacientiem ir vēlams vairāk atrasties sēdus pozīcijās. Gultām ir arī modelējamas drošības malas, kuras var pacelt gan visas gultas garumā, gan pusei. Tas vairo pacientu drošību. Var mainīt pat gultas garumu. Jāpiebilst, ka gultām izmantots materiāls, kas ir ne tikai patīkams taktilajām sajūtām, bet arī viegli kopjams.”

Publicēšanas datums: 2019. gada 23. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt