A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Aicinām 22.jūnijā pie ēkām pacelt Latvijas valsts karogus!

Aicinām 22.jūnijā pie ēkām pacelt Latvijas valsts karogus!

Tradicionāli 22.jūnijā Cēsīs tiks svinēta Varoņu piemiņas diena (Cēsu kauju atceres diena), ko šogad un turpmāk lepni sauksim par Latvijas Uzvaras dienu, jo 1919.gada kaujas bija pirmais izšķirošais pagrieziena punkts Latvijas Neatkarības karā. Lai godinātu un pieminētu kritušos varoņus, kā arī uzsvērtu šīs dienas nozīmību, Cēsu iedzīvotāji, iestādes, organizācijas un uzņēmumi aicināti pie ēkām pacelt Latvijas valsts karogu.

Pamatojoties uz “Latvijas valsts karoga likuma” 7.panta 3.punktu, kas pašvaldībām paredz tiesības noteikt gadījumus, kad lietojams valsts karogs, un atsaucoties biedrības “Latviešu Strēlnieku apvienība” Cēsu nodaļas valdes ierosinājumam, Cēsu novada pašvaldība aicina Latvijas Uzvaras dienā, 22.jūnijā, cēsniekus pacelt Latvijas valsts karogu.

Cēsnieki, lai uzsvērtu 1919.gada gada Cēsu kauju un 22.jūnija kaujas pie Skangaļu muižas nozīmi Latvijas valsts vēsturē, ir uzsākuši pasākumu ciklu ar nosaukumu Latvijas Uzvaras diena, un Cēsu novada pašvaldība 22.jūnijā aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju uz unikālu kauju rekonstrukcijas, militārās tehnikas demonstrēšanas un izglītošanas pasākumu kopumu norisi Cēsīs, par ko vairāk lasi ŠEIT.

Par Cēsu kaujām:

Varoņu dienā, 22.jūnijā, apvienotais latviešu un igauņu karaspēks uzsāka plašu uzbrukumu visā frontē un sagrāva daudz spēcīgākos vācu un landesvēra karapūļus. Šī Latvijas un Igaunijas spēku apvienošana, abām tautām svarīga mērķa sasniegšanai, bija un ir pirmais piemērs mūsu tautu vēsturē, un ir vērā ņemams paraugs mūsu nākotnei.

Šo kauju Cēsu posma izšķirošie notikumi risinājās Limbažu, Krimuldas, Sējas, Cēsu, Amatas, Beverīnas, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Litenes un Līgatnes novados. Kaujas turpinājās Salaspils, Ropažu, Stopiņu, Garkalnes, Ādažu novados un beidzās ar Strazdu muižas miera noslēgšanu. Tādēļ karogus pie mājām pacelt aicināti arī minēto novadu iedzīvotāji.


Publicēšanas datums: 2018. gada 13. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt