A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Četros gados – četri jauni īres nami cēsniekiem

Četros gados – četri jauni īres nami cēsniekiem

Pēc nekustamo īpašumu uzņēmumu aplēsēm īres dzīvokļu pieprasījums Cēsīs pārsniedz piedāvājumu pat septiņas reizes. Redzot Cēsīs potenciālu un saņemot pašvaldības pretimnākšanu, SIA “Siguldas būvmeistars” plāno četru jaunu daudzdzīvokļu namu būvniecību Saules un Vilku ielu krustojumā.

Kā stāsta uzņēmuma pārstāvis Jānis Purgailis, katrā no četrām mājām paredzēti 22 dzīvokļi. Vairums no tiem būs šobrīd pieprasītākie – divistabu un trīsistabu –, vēl jāapsverot vienistabu dzīvokļu nepieciešamība.

Ja iecerētie sagatavošanās darbi un formalitātes ritēs pēc plāna, pirmās mājas celtniecība varētu sākties jau 2019. gada pavasarī ar mērķi to nodot tā paša gada 18. novembrī.

“Esam ieguvuši labu pieredzi, ceļot dzīvojamo māju kvartālus Siguldā, kas mūsu tehnoloģiju attīstījusi līdz ātram un kvalitatīvam celtniecības ciklam,” stāsta Purgailis, piebilstot, ka gadā tiktu uzcelts pa mājai, pēdējo, ceturto, māju pabeidzot 2022. gadā.

Pērn pabeidzot īres namu kvartālu Siguldā ar deviņām mājām, uzņēmums meklējis nākamo projektu. Izvērtēti arī Valmieras un Smiltenes reģioni, bet izvēle kritusi par labu Cēsīm.

“Izpētes process bija diezgan ilgs, tas nebija mirkļa lēmums,” skaidro Purgailis, vienlaikus akcentējot, ka liela loma bijusi arī pašvaldības pretimnākšanai – “Jānis Rozenbergs mūs uzrunāja jau pirms trim gadiem, reklamējot Cēsis kā vietu mūsu nākamajam startam un apsolot pašvaldības ieinteresētību un atbalstu projekta īstenošanā, kas noteikti nebija mazsvarīgi”.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs, komentējot būvniecības ieceri, pauž gandarījumu, ka pierādījusies sena patiesība. “Nekad nesaki nekad! Prieks, ka neatlaidība atmaksājas. Ja pirms trim gadiem, uzņēmums nebija gatavs ienākt Cēsu tirgū, tad šodien viņi jau ir šeit un kārto visas nepieciešamās formalitātes,” klāsta Rozenbergs, izceļot faktu, ka “neviens uzņēmējs nenāktu ar vairāku miljonu eiro investīciju Cēsīs, ja viņus nepārliecinātu mūsu attīstība un dinamika. Tas ir gan apliecinājums Cēsu izaugsmei, gan ļoti būtisks priekšnoteikums jaunam pilsētas attīstības ciklam, jo šīs mājas dos iespēju jūtamam skaitam cilvēku kļūt par cēsniekiem. Tas savukārt svarīgi uzņēmumiem, kas varēs paplašināties, piesaistot kvalificētu darbaspēku”.

Visi dzīvokļi sākotnēji būs paredzēti īres tirgum, bet, īrējot dzīvokli divu gadu garumā, akumulētā īres maksa var kalpot kā pirmā iemaksa dzīvokļa izpirkšanai. Dzīvokļi būs ar pilnībā pabeigtu iekšējo apdari un gatavi dzīvošanai. Pieteikšanos īrei plānots sākt nākamā gada pavasarī.

Pēc Purgaiļa teiktā, uzņēmums rūpīgi izpētījis īres tirgu Cēsīs un apkārtnē, lai klientiem varētu piedāvāt konkurētspējīgu īres maksu. “Protams, tā nebūs tik zema, kā par vecu dzīvokli, bet tā nebūs arī tāds “kosmoss”, kāds nereti vērojams jaunajos projektos. Mūsu galvenā ieinteresētība ir dzīvokļu aizpildīšanā ar īrniekiem – lai jau uz mājas nodošanas brīdi visos dzīvokļos būtu iemītnieki. Tukši dzīvokļi mums labumu nenes,” uzsver Purgailis.

Runājot par praktiskām lietām, uz katru dzīvokli paredzēta 1,5 autostāvvieta, kā arī papildus 30 stāvvietas viesiem. Savukārt Saules ielas apkaimes zinātājiem labi pazīstamās patversmes jumta daļa tikšot saglabāta kā zaļā zona iedzīvotāju atpūtai.

Vairāk informācijas: cesumajas.lv

Publicēšanas datums: 2018. gada 5. jūnijs  

Komentāri

Ieva Namberga 2018-09-27 09:36:54 Sveiki vai varētu apmēram zināt ar kādu īres maksu būtu jārēķinās jaunajā īres namā???
Liene Apine 2019-06-01 14:01:40 Labdien! Vai ir zināms, kāda būs 3 istabu dzīvokļa platība, plānojums? Kāda būs īres maksa un maksa, pērkot dzīvokli?

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt