A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Līdz 15.novembrim veicams kārtējais nodokļa maksājums

Līdz 15.novembrim veicams kārtējais nodokļa maksājums

Atgādinām, ka līdz 2019. gada 15.novembrim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums.

Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī - vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā - avansa veidā (ja termiņš ir brīvdiena, tas tiek pārcelts uz tuvāko darba dienu).

Nomaksāt NĪN iespējams pašvaldības norēķinu punktos, bankā, internetbankā, portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv.

Cēsu novada pašvaldība no šī gada 15.februāra piedāvā iespēju NĪN maksāt arī veikalu tīkla “Maxima” veikalos. Ja uz maksāšanas paziņojuma ir svītrkods, tad nodokļa apmaksu var veikt lielveikala kasē, par to samaksājot 0.50 EUR komisijas naudu. Pāreja uz jauno sistēmu notiek pakāpeniski, tādēļ svītrkods ir tikai uz daļas no janvārī izsūtītajiem maksāšanas paziņojumiem. Pirms doties maksāt rēķinu veikalu “Maxima” kasēs, lūdzam pārliecināties, ka uz rēķina ir svītrkods.

Atgādinām, ka Cēsu novada Valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā Raunas ielā 4 nav iespējams norēķināties ar skaidru naudu. Ar skaidru naudu iespējams norēķināties VAS “Latvijas Pasts” nodaļās, kā arī maksājot nodokli lielveikala “Maxima” kasēs.

Veicot maksājumu internetbankā, būtiski ir pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā.

Droši un ērti NĪN ir nomaksāt portālā www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv. Abos portālos pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai. Portālā www.epakalpojumi.lv iespējams veikt nomaksu arī par citas fiziskas vai juridiskas personas īpašumiem.

Lietotāju ērtībām turpmāk pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.lv  lietotāji savā profilā var ielogoties ar "eParaksts mobile" rīku. Tas ir mūsdienīgs, ērts un drošs rīks, kurš bez maksas ir pieejams kā iOS tā Android operētājsistēmu viedtālruņiem.

Aicinām nodokli samaksāt laicīgi, jo saskaņā ar likumu par laikā neveiktu maksājumu tiek aprēķināta nokavējuma nauda 0,05% apmērā no nesamaksātās summas.

Lai nerastos pārpratumi saistībā ar nodokļa apmaksas termiņu, portālā www.epakalpojumi.lv iespējams pieteikties atgādinājumu saņemšanai e-pastā vai īsziņas veidā uz mobilo tālruni (SMS) par NĪN apmaksas termiņa tuvošanos. Atgādinājuma vēstule uz norādīto e-pastu tiks izsūtīta septiņas dienas pirms maksāšanas termiņa, bet SMS veidā – maksāšanas termiņa samaksas dienā.

Uzzini vairāk par pieejamajiem NĪN atvieglojumiem Cēsu novadā ŠEIT

Publicēšanas datums: 2019. gada 12. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt