A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Noslēdzies projekts “Vidzemes tautiskā josta Vaivē”

Noslēdzies projekts “Vidzemes tautiskā josta Vaivē”

Biedrība “Lauku sieviešu atbalsta grupa “Vaive”” š. g. februārī Cēsu kultūras projektu konkursam iesniedza projekta pieteikumu “Vidzemes tautiskā josta Vaivē”. Piešķirot finansējumu, projektu atbalstīja Cēsu novada pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.

Projekta realizācija notika Vaives Amatu mājā un tajā piedalījās 16 dalībnieces. Projekta ietvaros, teorētisku un praktisku nodarbību laikā, meistares Dagnijas Kupčes vadībā dalībnieces veica etnogrāfisko Vidzemes rakstaino un ziedu jostu izpēti, izvēlējās savam tērpam atbilstošu veidu un rakstu jostas paraugu, kā arī noauda katra savu tautisko jostu 3metru garumā.

Praktiskās nodarbības notika Intas Ezernieces vadībā, divas reizes iekārtojot stellēs diegus, aužot, jostas izņemot no stellēm un apdarinot.

Tautiskās jostas ir turpinājums sava tautas tērpa nokomplektēšanai. Vaivē karam sava tautas tērpa izgatavošana notiek pa kārtām, piesaistot finanšu līdzekļus nodarbību vadītāju – zinošu meistaru, honorāru segšanai. Interesenti no Vaives, Cēsīm, Priekuļu un Amatas novadiem materiālu izmaksas sedz no saviem līdzekļiem. Sievas dižojas  ar saviem  pašdarinātiem tautas tērpiem, tiekoties ar Ropažu, Siguldas, Suntažu, Beļavas, Saulkrastu, Drabešu rokdarbniekiem un ciemiņiem no Norvēģijas biedrības “Sarkanais Krusts”, kā arī izstāda savus darbus Vaives Amatu mājas izstādēs.

Sagatavoja V. Zaļaiskalna

Publicēšanas datums: 2019. gada 12. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt