A  A  A
Lapas karte


Vai apmeklēsi Cēsu pilsētas svētkus "Cēsis 813"?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Pārvietojies gudri! Eiropas Mobilitātes nedēļa Cēsīs

Pārvietojies gudri! Eiropas Mobilitātes nedēļa Cēsīs

Cēsīs no 16.septembra līdz 22.septembrim notiks EIROPAS MOBILITĀTES NEDĒĻA, kuras laikā iedzīvotāji aicināt domāt par alternatīviem pārvietošanās veidiem pilsētā, izkāpjot no savām privātajām automašīnām.

Trešdien, 19.septembrī, iedzīvotāji aicināti doties ikdienas gaitās – uz darbu, uz skolu, uz veikalu – ar velosipēdu. No plkst.7.00 līdz plkst.10.00 Vienības laukumā notiks akcija “Ar velo uz darbu”, kuras laikā ikviens, kas šajā dienā būs devies ceļā ar velosipēdu, varēs nofotografēties un piedalīties izlozē.

Riteņbraucēji aicināti arī paši pa ceļam uzņemt fotogrāfijas un dalīties ar tām sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus #arvelocēsīs #arvelouzdarbu #arvelouzskolu, lai piedalītos konkursā, kura uzvarētāji saņems lieliskas balvas no Cēsīm. Lai Tava bilde tiktu pamanīta, neaizmirsti lietot arī tēmturus #cēsis un #mobilityweek! Konkursā aicināti piedalīties visu vecumu riteņbraucēji.

Sestdiena, 22.septembris, Cēsīs būs Diena bez auto, kad cēsnieki aicināti savas automašīnas atstāt mājās un pilsētā izbaudīt mierpilnas pastaigas un izbraucienus ar divriteņiem. Šajā dienā tiks slēgta satiksme Vienības laukumā un uz Lenču ielas.

No plkst.10.00 Vienības laukumā un uz Lenču ielas notiks velo un nemotorizēto transportlīdzekļu - skrejriteņu, skrituļdēļu, rollerslēpju, u.c. - sacensības “Ripo augšā”. Atsevišķā klasē aicināti sacensties elektro velosipēdu īpašnieki. Numuru izņemšana un reģistrēšanās sacensībām notiks no plkst.09.00.

Sacensību nolikums

Sacensību programma:
  • Plkst.10.15 starts bērnu brauciens vienības laukumā līdz 7 gadu vecumam maršrutā – Vienības laukums, līdz Valmieras – Niniera ielas krustojumam, Vienības laukums.
  • Plkst.10.40 starts bērniem no 7-15 gadiem – no Palasta  - Lenču ielas krustojuma līdz Vienības laukumam un 60+ vecuma grupai pa Lenču ielu.
  • Plkst.11.20 starts dalībniekiem no 16 – 60 gadiem - no Birzes – Lenču ielas krustojuma līdz Vienības laukumam pa Lenču ielu.
  • Plkst.12.50 parādes brauciens “Ripo Cēsīs!”

Ikviens nemotorizēta (izņēmums - elektromotors) transportlīdzekļa īpašnieks aicināts piedalīties parādes braucienā “Ripo Cēsīs”, krāšņi noformējot savu braucamo un ietērpjoties arī pats. Pēc brauciena skatītāji noteiks uzvarētājus kategorijās “Oriģinālākais transporta līdzeklis” un “Oriģinālākais tērps”. Uzvarētāji tiks pie īpašām balvām.

Līdz plkst.14.00 Vienības laukumā būs iespējams baudīt dažādas velo atrakcijas, veikt izmēģinājuma braucienu ar elektro velosipēdu, bet plkst.12.25 ar velo šovu priecēs “Green Trial”.


Publicēšanas datums: 2018. gada 13. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt