A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sports » Balvas "Cēsu sporta laureāts 2018" nominanti

Balvas "Cēsu sporta laureāts 2018" nominanti

Iepazīsties ar apbalvojumam "Cēsu sporta laureāts 2018" dažādās nominācijās izvirzītajiem sportistiem, treneriem un aktīvistiem!

Sveicam visus nominantus!

Paraugs sportā - Vladimirs Kiseļovs.
FIBA EČ U18 grupā LATVIJAS IZLASEI –SUDRABS (komandā spēlēja bijušie audzēkņi - Artūrs Kurucs, Dāvids Vīksne ). Augstus rezultātus starptautiskās basketbola līgās uzrāda bijuši audzēkņi Rodions Kurucs (ASV, NBA «Nets»), Artūrs Kurucs (Spānijas ACB līgas klubs ”Vitorijas "Baskonia”).
 
Savā pedagoga-trenera karjerā (41 gads) sagatavojis vairākus Latvijas jaunatnes izlases spēlētājus un valsts vienības spēlētājus, bijusi pieredze arī jauniešu izlases treneru komandas statusā. Viņa audzēkņi Edvīns Dzudzilo un Reinis Rudzītis – sporta skolas bijušie audzēkņi – tagad ir Cēsu pilsētas Sporta skolas treneri.
 
Treneris, kurš neatsaka padomu un dalās pieredzē ar kolēģiem.
 
Piemīt laba humora izjūta, caur kuru tiek rasts īpašs kontakts ar audzēkņiem un kolēģiem.
Treniņu darbā ļoti disciplinēts un prasīgs, par ko liecina viņa teiktais laikraksta “Druva” intervijā, kurā treneris norāda – galvenais ir vēlme strādāt treniņos: “Puišiem parasti saku, ja jūs gribat strādāt un es kā treneris gribu, varam panākt labu rezultātu. Ja gribat tikai jūs, bet es – ne, arī kaut ko var sasniegt, bet, ja es gribu, bet jūs – ne, nekas nesanāks.”
 
Rodiona un Artūra piemērs rāda, ka arī no mazas pilsētas VAR izaugt augsta līmeņa spēlētāji.
Trenera pieredze bez darba Cēsu pilsētas Sporta skolā bijusi arī pie dažāda līmeņa komandām, padomju laikos vadot Cēsu rajona vīriešu izlasi, Latvijas Basketbola Līgā “Cēsis/ Remarks” komandu, “Dārznieks ” komandu LBL2 un LBL3 līgā.
 
*1977. gada uzsācis pedagoga-trenera karjeru, bijis PSRS virslīgas spēlētājs.
 
Gada sportists
 1. Kaspars Serģis – riteņbraukšana šoseja – 2018.gada sezonā Kaspars pārstāvējis Latvijas izlasi šosejas riteņbaukšanā un Latvijas Šosejas klubkomandu – “Evelo Team”, kā arī šogad pārstāvējis Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku sporta klubu, piedaloties Pasaules Mlitārajā čempionātā šosejas riteņbraukšanā Nīderlandē. Ar Latvijas izlasi kopumā aizvadītas 23 sacensības un šīs sezonas lielākas sasniegums – “Five Rings of Moscow” daudzdienu sacensībās 2.vieta 3.etapā. Tāpat aizstāvēta Latvijas Izlase un palīdzēts komandas biedriem sacensībās Polijā, Turcijā, Igaunijā, Lietuvā un Krievijā. Ar savu klubkomandu “Evelo Team” aizvadītas lielākās šosejas sacensības Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Šī komanda ir viena no spēcīgākajām amatieru komandām Baltijā. Lielāko uzsvaru 2018.gada sezonā Kaspars bija licis uz Latvijas čempionātu, kurš norisinājās 1.jūlijā Talsos, taču veselības problēmu dēl bija spiests izstāties pēc 130 km veikšanas, pretēji 2017.gadam, kad izcīnīta augstā 2.vieta, kas līdz šim nebija izdevies nevienam no Cēsu apkārtnes. 
 2. Mārtiņš Blūms – augstākie sportiskie sasniegumi šajā gadā cēsnieku vidū pēc komisijas vērtējuma.
 3. Arnis Pētersons – viens vadošajiem MTB XCO riteņbraucējiem Latvijā, Cēsu lepnums, 8.vieta PK posmā, 1. vieta LČ.
 4. Žaks Gedra – jau daudzus gadus ar īpašiem sasniegumiem startē dažāda mēroga starptautiskās sacensībās kalnu slēpošanā. Viens no vadošajiem kalnu slēpotājiem, spējis izcīnīt izcili augstas vietas.
 
Gada sporta biedrība
 1. Biedrība orientēšanās sporta klubs “Meridiāns” aktīvi darbojas dažādu orientēšanās pasākumu organizēšanā, palīdzēja Latvijas Orientēšanās federācijai pasaules čempionāta organizēšanā, kluba biedri regulāri ar labiem panākumiem startē dažāda mēroga orientēšanās sacensībās gan Latvijā, gan ārpus Latvijas robežām.
 2. Biedrība “ACTICO” – paraugs jaunajai paaudzei, spējusi nosargāt basketbola vārdu Cēsīs visos laikos, organizē vienu no vērienīgākajiem sporta pasākumiem Cēsīs “Cēsu Basket Cup”.
 3. Cēsu Novusa biedrība - Kā viens no idejas balstiem ir regulāras un augstas klases sacensību organizēšana Cēsīs. Šobrīd tas ir Cēsu novada atklātais individuālais čempionāts novusā “Cēsu Kauss 2018”. Turnīrs tiek organizēts 8.posmos visa kalendārā gada garumā ar iespēju piedalīties jebkuram novusa spēles interesentam, neatkarīgi no vecuma, dzimuma, dzīvesvietas un sportiskās sagatavotības. Sacensību rezultātu vērtēšana notiek trīs klasēs, no kurām divas ir sporta klases dāmām un kungiem, atbilstoši LNF sportistu klasifikācijai un reitingiem, kā arī Tautas klasē, kur piedalīties var ikviens spēles entuziasts bez LNF licences. 2018.gada septiņos posmos sacensībās piedalījušies jau 70 dalībnieki, kas liecina par stabilitāti. Vienā no posmiem sportistu skaits sasniedz līdz pat 50 dalībniekiem. Dalībnieku vecums ir no 10 līdz 75 gadiem, kas raksturo novusa spēli kā tautas sporta un brīvā laika pavadīšanas veidu bez speciālas fiziskā sagatavotības, tajā pašā laikā attīstot loģisko domāšanu un ķermeņa koordināciju vienlaicīgi. Otrs galvenais mērķis ir kluba komandas piedalīšanās LNF rīkotajos čempionātos un augstāko sportisko mērķu sasniegšana gan kolektīvi gan individuāli. Cēsu novusa klubā darbojas 50 biedri. Kluba Komanda LČ 1.līgā 2018.gadā ierindojās 3.vietā.
 
Gada sporta skolotājs
 1. Cēsu Pilsētas vidusskolas skolotājs Boriss Cibankovs - Boriss ir sava darba entuzaists,iemantojis autoritāti savas skolas skolotāju un skolēnu vidū,tāpat citu skolu sporta skolotāju vidū. Akurāts,precizs,ja saka tad dara.Skola pēdējā gada laikā ir piedalījusies 32 Starpnovaduskolu sacensībās,kur liels nopelns ir Borisam.
 2. Rāmuļu pamatskola sporta skolotāja Vita Knāķe. Vitas enerģija, māka motivēt bērnus un vecākus iesaistīties sporta aktivitātēs ir apbrīnojama. Maz ir tādu pasākumu, kuros Vita nav piedalījusies. Ar savu transportu, iesaistot bērnu vecākus Rāmuļu bērni pagūst būt visur, izcīnot godalgotas vietas ne vien novadā, bet arī valstī. Un cik neparastas ir visas Vitas organizētās aktivitātes skolā! Skolas direktore : “Zinu, ka vairāki bērni, tieši pateicoties sportam, ir atnākuši uz Rāmuļu pamatskolu”.
 3. Cēsu pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādes sporta skolotāja Agrita Pilabere. Agrita Pilabere ne tikai vada radošas un bērniem interesantas sporta nodarbības bērnudārzā, bet aktīvi iesaista bērnus un viņu vecākus Cēsu novada rīkotajās sportiskajās aktivitātēs, piemēram, Eiropas sporta nedēļā, individuāli uzrunājot ikvienu vecāku piedalīties ikvakara skrējienā. Skolotāja popularizē Cēsu pilsētā izveidoto Veselības taku, regulāri to izmantojot sporta nodarbībās, iepazīstina bērnus ar Cēsu stadionu, vedot tos uz stadionu skriet, parādot, cik labi ir dzīvot sportojot.
 4. Sandra Krastiņa (Cēsu Pilsētas vidusskola) ir talantīga sporta skolotāja. Skolotāja sākumskolas skolēniem veido pamata prasmes un kompetences, kas nepieciešamas sportā, prot ieinteresēt un motivēt skolēnus nodarboties ar sportu, veselīgu dzīvesveidu, ārpus stundām brīvajā laikā izvēlēties bērna interesēm un talantam atbilstošu sporta veidu, ir izveidojusi un realizē programmu “Starpdisciplinaritāte mācību saturam ar fiziskām aktivitātēm Cēsu pilsētvidē 1.- 9.klašu skolēniem”, iesaistot sportiskajās aktivitātēs gan skolēnus, gan viņu ģimenes.
Cerība sportā
 1. Estere Volfa. Rezultāti runā paši par sevi - 1.v. LSF 2017./18.g. sezonas rangā S14 grupa; 1.v. LČ slēpošanā 2km klasiskajā stilā S14 grupā; 1.v. LČ slēpošanā 5km klasiskajā stilā masu startā S14 grupā; 1.v. LČ slēpošanā 3x2km stafetē S14 grupā; 3.v. LČ slēpošanā 500m sprintā klasiskajā stilā S14 grupā; 3.v. Latvijas kausā biatlonā 1,5km distancē S12 grupā; 2.v. U14S "Stirnu buks" skrējienu seriālā skolu čempionāta kopvērtējumā. Esteres trenere - Anžela Brice. Estere Volfa mācās Cēsu Valsts ģimnāzijā, ar labām sekmēm pārstāv savu skolu novada mēroga sacensībās.
 2. Vineta Krūmiņa – Cēsu pilsētas Sporta skolas audzēkne, kura vieglatlētes gaitas lodes grūšanā un diska mešanā uzsāka 2017.gada janvārī. Pa šo īso laika periodu ir izdevies izcīnīt U16 Latvijas Ziemas čempionātā diska mešanā ar rezultātu 32.32m, LČ titulu diska mešanā (36.17m), vienu U16 LČ telpās titulu lodes grūšanā ar rezultātu 11.70m un vienu Latvijas vicečempiones titulu lodes grūšanā 11.40m. Kopumā ir piedalījusies 16 sacensībās, tostarp Baltijas čempionātā pārstāvot Latvijas izlasi. Sezonas labākais rezultāts diska mešanā ir 36.17m un lodes grūšanā 12.56m. Nākotnes plānos ietilpst kvalificēties U18 Eiropas Jaunatnes čempionātam. Centīga, ar lielu atbildības sajūtu un milzīgu atdevi gan treniņos, gan sacensībās. Treniņos pavada sešas dienas un 14-18 h nedēļā. Paralēli augstu sasniegumu sportam ir absolvēta Mūzikas skola, kā arī vispārējas izglītības iestādē iegūta Sudraba liecība. Tas liecina par milzīgām darba spējām, kuras ievirzot pareizajās „sliedēs” var tapt lielas lietas. Visi turpmākie dzīves mērķi un profesijas izvēle tiek saistīti ar sportu. Treneris Māris Urtāns.
 3. Pauls Lukstiņš – treneris Dmitrijs Sļiņko par savu audzēkni: Puisis no pārējiem atšķiras ar to, ka treniņos cenšas uz 110%, īsts cīnītājs, komandas dvēsele, kurš palīdzēs grūtā situācijā. Īsts komandas līderis, uzņemas iniciatīvu un uzlabo komandas garu.
  Cerēsim, ka puisis neapstāsies pusceļā un sasniegs augstus sasniegumus sportā!
 
Titulu ieguvēji tiks atklāti tikai svinīgajā ceremonijā 7.decembrī plkst.19.30 Cēsu 2.pamatskolā!
 
Ceļojošo kausu un titula “Cēsu Sporta laureāts 2018” ieguvējs tiks noteikts pasākuma laikā, aizklāti balsojot klātesošajiem par vienu no 2018.gada nominantiem.


Publicēšanas datums: 2018. gada 4. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt