A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sports » Cēsīs aizvadīta Latvijas orientēšanās nakts

Cēsīs aizvadīta Latvijas orientēšanās nakts

Jau trešo gadu Eiropas sporta nedēļas laikā Latvijas Orientēšanās federācija visiem aktīvās atpūtas interesentiem sarūpēja neaizmirstamu un aizraujošu piedzīvojumu – Latvijas orientēšanās nakti, kur 11 Latvijas pilsētās un novados bez maksas varēja izmēģināt spēkus orientēšanās rogainingā tumsā.

Rogainings ir viens no orientēšanās sporta veidiem, kur komandu (2 līdz 5 dalībnieku sastāvā) uzdevums ir noteiktā kontrollaikā pašu izvēlētā secībā apmeklēt kontrolpunktus, ar mērķi savākt pēc iespējas lielāku ieskaites punktu summu. Kontrolpunkti izvietoti plašā apvidū, un tiem ir dažādas vērtības, tāpēc rezultātu izšķir ne tikai fiziskā sagatavotība, bet arī stratēģija – komandas izvēlētais maršruts.

Latvijas orientēšanās naktī, kas šoreiz notika 27. septembra vakarā, kopā ap 1600 dalībnieku Talsos, Vecumniekos, Liepājā, Limbažos, Olainē, Cēsīs, Daugavpilī, Tukumā, Salaspilī, Siguldā un Rīgā devās trīs stundu ilgās rogaininga sacensībās. Starp dalībniekiem bija gan pieredzējuši orientieristi, gan ģimenes ar maziem bērniem, un daudzi šajā vakarā orientēšanās sporta burvību izbaudīja pirmo reizi. 

Cēsīs kopā uz starta stājās gandrīz 90 dalībnieki, kuru vidū absolūtajā vērtējumā labākie bija Sandis Burtnieks un Juris Gudēvics-Liepiņš no komandas “Kas ir rogainings?”.
 
Absolūtie uzvarētāji visās pilsētās:
Rīga – „Krūšu inspekcija”
Cēsis – „Kas ir rogainings?” 
Sigulda – „Paturi aliņu”
Salaspils – „OK Ogre&Teku Taku”
Daugavpils – „Losi” 
Olaine – „Purva malēji” 
Talsi – „Bratuki” 
Tukums – „Wanamore”
Vecumnieki – „Eu, kas te jādara?” 
Limbaži – „Limbaži skrien” 
Liepāja – „Vitamīni”
 
Visi rezultāti, kartes un foto galerijas: https://www.rogaining.lv/onakts/


Publicēšanas datums: 2019. gada 1. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt