A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Uzņēmējdarbība » Cēsnieki veiksmīgi darbojas LIAA Valmieras biznesa inkubatorā

Cēsnieki veiksmīgi darbojas LIAA Valmieras biznesa inkubatorā

No 2019. gada 1.marta līdz 20.martam atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai inkubācijas programmā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Valmieras biznesa inkubatorā.

Pašlaik inkubatorā darbojas 11 uzņēmumu no Cēsīm. Starp tiem vairāki jau veiksmīgi spējuši ielauzties starptautiskajā tirgū ar unikāliem, augstas kvalitātes produktiem.

Starp tiem ir uzņēmums “Ewart Woods”, kas ražo plašu koka produktu klāstu, bet visplašāko atpazīstamību iekarojušas uzņēmuma ražotās koka zibatmiņas. “Ewart Woods” inkubatorā darbojas jau divus gadus un izmantojis visas inkubatora piedāvātās atbalsta iespējas.

Uzņēmuma dibinātājs Maksims Jekimovs stāsta, ka, iestājoties inkubatorā, viņam jau bija uzkrāta zināma pieredze un zināšanas, līdz ar to vērtīgākais bijis tieši finansiālais atbalsts: “Iespēja saņemt 50% līdzfinansējuma pakalpojumu un aprīkojuma iegādei ļoti palīdz uzņēmuma attīstībā. To uzskatu par lielāko ieguvumu, ko esmu saņēmis kā inkubatora dalībnieks.”

Viņš arī uzsver, ka šobrīd darbošanos inkubatorā atvieglo  tas, ka pērn koprades mājā “Skola6” atvērta LIAA Valmieras biznesa inkubatora Cēsu filiāle. “Vairs nav katrreiz jābrauc uz Valmieru, kas bija neērti. Jebkurā laikā varam piezvanīt, uzrakstīt vai aiziet  uz Cēsu filiāli un visu nepieciešamo noskaidrot un nokārtot.”

Vaicāts, vai ieteiktu inkubatorā stāties arī citiem cēsniekiem, Maksims atbild: “Jau tagad iesaku to katram, ar ko runājam par uzņēmējdarbību. Esmu staigājoša biznesa inkubatora reklāma!”

Uzņēmums “Qinn Design” Cēsīs rada unikāla dizaina koka izlietnes. Inkubatorā tas iestājies pērn un darbojas tikai pusgadu. “Qinn Design” dibinātāji stāsta, ka pieteikties mudinājuši citi draugi un paziņas, kas nodarbojas ar uzņēmējdarbību, kā arī inkubatora radošā vide un atsaucīgie speciālisti. Uzņēmuma dibinātāja Elīza Bartkeviča stāsta, ka, stājoties inkubatorā, bijusi biznesa ideja, bet zināšanu, kā to īstenot, ļoti trūcis. Viņa kā lielāko ieguvumu uzsver tieši inkubatora piedāvātās izglītības iespējas un sniegtās konsultācijas. Elīza arī augstu vērtē inkubatora lomu jaunu kontaktu veidošanā, jo uzņēmēji inkubatoram uzticas. Turklāt inkubators ļoti palīdzējis atbilstoša mentora meklējumos, ar ko jaunajiem uzņēmējiem veidojusies izcila sadarbība.

“Nozare, kurā darbojamies pasaulē ir ļoti konkurējoša, līdz ar to tikai pamazām laužam savu ceļu. Bez inkubatora palīdzības saviem spēkiem pusgada laikā nebūtu tikuši sava uzņēmuma attīstībā tik tālu, kā tas mums ir izdevies,” stāsta “Qinn Design” dibinātāja. “Noteikti ieteiktu jebkuram jaunajam uzņēmējam izmantot inkubatora piedāvātās iespējas. Tā ir vieta, kur komunicēt ar citiem uzņēmējiem, kas ļoti noder sevišķi tad, ja ikdienā uzņēmumā kopā strādā tikai pāris cilvēki. Vēl svarīgāk – tā ir vieta, kur saprast, vai tava ideja ir dzīvotspējīga, vai tomēr jādomā kas cits.”

Pērn “Qinn Design” saņēma LIAA Valmieras biznesa inkubatora Gada balvu nominācijā “Gada dizains”.

Pirmsinkubācijas programma sniedz atbalstu ikvienam, kas vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Sešu mēnešu garumā tā sniedz dalībniekiem visu nepieciešamo savas biznesa idejas attīstīšanai – aprīkotas darba telpas, mentoru un citu uzņēmēju atbalstu, seminārus un mācības par dažādām tēmām, kas saistošas uzņēmējiem, un palīdz risināt viņu biznesa izaicinājumus, kā arī vērtīgus kontaktus un dalību lielākajā jauno uzņēmēju kopienā Latvijā.

Inkubācijas programmā papildus pirmsinkubācijas atbalstam dalībnieks saņem 50% līdzfinansējumu biznesa attīstībai nepieciešamo pakalpojumu iegādei, piemēram, grāmatvedībai, telpu nomai, dizainam, mārketingam, tehnoloģiskajām konsultācijām un prototipu izstrādēm, sertificēšanai, laboratoriju izmaksām u.c. Tāpat iespējams pretendēt 50% līdzfinansējumam līdz EUR 5 000 aprīkojuma un izejmateriālu iegādes izmaksu segšanai.

Inkubācijas programmā aicināti pieteikties uzņēmumi, kuri nav reģistrēti ilgāk par trim gadiem. Pieteikumus, kas parakstīti ar elektronisko parakstu un nosūtīti uz liaa@liaa.gov.lv, pieņems līdz 2019.gada 20.marta plkst.23.59.

Atgādinām, ka Cēsu novada pašvaldība uzņēmējiem piedāvā iespēju piesaistīt finansējumu līdz 3000 EUR apmērā uzņēmējdarbības idejas attīstībai grantu konkursā “Dari Cēsīm”. Pieteikšanās konkursam tiek izsludināta divreiz gadā – pavasarī un rudenī. Tāpat uzņēmēji var pieteikties dažādiem nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem. Vairāk informācijas par atbalsta iespējām var atrast ŠEIT.

Ceturtdien, 14.martā, koprades mājā "Skola6" notiks seminārs par atbalsta uzņēmējdarbības atbalsta iespējām "Dibinu un attīstu uzņēmumu Cēsīs", kur tiks runāts gan par Cēsu novada pašvaldības piedāvāto atbalstu, gan LIAA Valmieras biznesa inkubatora programmām. 

Publicēšanas datums: 2019. gada 5. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt