A  A  A
Lapas karte


Vai apmeklēsi Latvijas Uzvaras dienas pasākumus Cēsīs 22.jūnijā?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Uzņēmējdarbība » Jaunuzņēmumu nedēļas nogale Rīgā "Startup Weekend Riga"

Jaunuzņēmumu nedēļas nogale Rīgā "Startup Weekend Riga"

Pirmo reizi Latvijā ar LIAA atbalstu Rīgā tiek rīkots starptautiskais biznesa idejas pārbaudes, biznesa modeļa izstrādes un produkta izveides pasākums "Startup Weekend Riga" (Jaunuzņēmumu nedēļas nogalē Rīgā).

2014. gada 17., 18. un 19. janvārī
"StartupLatvia Space" kopā strādāšanas centrā
Adrese: Rīga, Maskavas iela 12/k1

"Startup Weekend Riga" ir 54 stundu garš pasākums, kas ir veidots tā, lai tiktu nodrošināta uz praktiskas darbības pieredzes balstīta izglītība tehniskajiem un netehniskajiem uzņēmējiem un ideju autoriem. Pasākums ir vērsts uz darbību, inovāciju un izglītību. Tā laikā dalībniekiem tiek mests izaicinājums izveidot jaunuzņēmumu (startup) un spēt sadarboties ar līdzīgi domājošiem indivīdiem ārpus sava ikdienas kontaktu tīkla. Pasākuma programma sākas piektdienas vakarā ar autoru ideju prezentēšanu jeb pitčosanu (pitching), 10 ideju izvēli un darba grupu izveidi katrai idejai. Nākamajās divās dienās notiks ideju testēšana, biznesa modeļa attīstīšana un produkta pamata prototipa radīšana, kur atbastu sniegs pieredzējuši mentori, kā arī praktiski semināri. Pasākuma noslēgumā, svētdienas vakarā, žūrijai, kas sastāv no potenciālajiem riska kapitāla investoriem, atbalsta programmu vadītājiem un vietējiem uzņēmējiem, tiks sniegtas komandu darba rezultātu prezentācijas.

Vidēji ap 50 % "Startup Weekend" mērķauditorijas sastāda informācijas tehnoloģiju nozares pārstāvji (programmatūras izstrādātāji, web dizaineri u.c.), savukārt pārējie pasākuma apmeklētāji saistīti ar uzņēmējdarbību un vadīšanu (uzņēmēji, mārketinga un finanšu vadītāji, produktu vadītāji u.c.). Globālā aptauja liecina, ka 29 % "Startup Weekend" dalībnieku pasākumā piedalās sava kontaktu tīkla paplašināšanai, 20 % vēlas attīstīt/ veidot produktu, bet 13 % piedalās, lai uzzinātu, kā uzsākt jaunu biznesu. Aptuveni 80 % komandu dalībnieku plāno turpināt strādāt pie pasākuma laikā izveidotā jaunuzņēmuma arī pēc pasākuma beigām.

Dalībai projektā aicinām pieteikties informācijas tehnoloģiju speciālistus, uzņēmējus, uzņēmējdarbības attīstītājus, projektu vadītājus, studentus, ideju autorus, kā arī personas, kas sapņo un vēlas kļūt par uzņēmējiem, un kas ir ieinteresēti sadarbīboties ar informāciju tehnoloģiju speciālistiem, lai dibinātu jaunu Latvijas uzņēmumu ar starptautisku izaugsmes potenciālu.
Ieguvumi, piedaloties "Startup Weekend Riga":
  • Izglītība: "Startup Weekend" ir veidots pēc principa mācīties darot (learning by doing). "Startup Weekend Riga" laikā izveidoto jaunuzņēmumu komandām būs iespēja saņemt bezmaksas palīdzību no tehnoloģiju, pārdošanas un digitālā mārketinga ekspertiem. Kopā ar mentoriem notiks mērķtiecīga uzņēmuma komandas apmācība, ekspertīze, sagatavošana jeb koučings un riska kapitāla piesaiste.
  • Kontaktu tīkls: "Startup Weekend Riga" organizatori smagi strādā, lai piesaistītu pasākumam inovatīvi domājošas un uzņēmīgas personas kā Tu. Tev būs iespēja satikt, iepazīt un plecu pie pleca darboties ar līdzīgi domājošiem jaunuzņēmumu entuziastiem un pieredzējušiem ekspertiem.
  • Līdzdibinātāju iepazīšanās: Ja Tev ir ģeniāla biznesa ideja un plāno veidot savu uzņēmumu, bet nepieciešams izveidot spēcīgu komandu, tad "Startup Weekend Riga" ir domāts tieši Tevi. Izmanto laiku, lai pārbaudītu savu ideju, iepazīstinātu citus ar tās darbību, kā arī liktu pamatus komandas izveidei!
  • Jaunas prasmes: "Startup Weekend Riga" ir ideāla iespēja piedalīties jaunas platformas izveidē, apgūt programmēšanas valodu, vai arī izmēģināt praksē mārketinga paņēmienus. Atliek tikai paspert soli ārpus savas komforta zonas.
  • Uzņēmējdarbības uzsākšana: "Startup Weekend" ir veidots pēc biznesa un produktu attīstīšanas metodikas "Lean Startup", kas ir jaunuzņēmumu pasaulē atzīta pieeja uzņēmējdarbības uzsākšanai un ideju sākotnējai pārbaudei.
  • Mentoru atbalsts: Pasākumā piedalīsies arī vietējie tehnoloģiju un jaunuzņēmumu ekosistēmas līderi un sniegs atgriezenisko saiti dalībniekiem.
  • Piekļuve vērtīgiem "startup" resursiem: Piedaloties "Startup Weekend Riga", Tev tiek dota tūlītēja piekļuvi resursiem un instrumentiem, kas palīdzēs attīstīt Tavas idejas un uzņēmējdarbību arī pēc pasākuma beigām. Neviens neatstāj "Startup Weekend" ar tukšām rokām!
"Startup Weekend" ir unikāls projekts, kur atnākot tikai ar iedvesmu un entuziasmu, iespējams aiziet ar jau izveidotu uzņēmuma komandu.
Meklē pasākuma programmu un reģistrācijas anketu riga.startupweekend.org
Pasākums notiks angļu valodā.
Pasākuma ieejas biļetes cenā iekļauta ēdināšana (7 reizes), našķi un tik daudz kafijas, cik Tu vari izdzert.
Seko "Startup Weekend Riga" sociālajos tīklos www.facebook.com/SWRiga un www.twitter.com/swriga


Kontaktinformācija:
Ilze Vanaga, projektu vadītāja
Projektu attīstības nodaļa
Investīciju projektu departaments


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039469, +371 29361647
Fakss: +371 67039401
E-pasts: ilze.vanaga@liaa.gov.lv


Publicēšanas datums: 2014. gada 7. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt