A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Uzņēmējdarbība » Kā iegūt finansējumu no privātiem finansu investoriem un kā tiem prezentēt savas biznesa idejas?

Kā iegūt finansējumu no privātiem finansu investoriem un kā tiem prezentēt savas biznesa idejas?

2013. gada 13. septembrī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar bezpeļņas starptautiskā biznesa atbalsta organizāciju "Seed Forum Latvia" organizē kārtējo uzņēmēju apmācību semināru par tēmu "Kā iegūt finansējumu no privātiem finansu investoriem un kā tiem prezentēt savas biznesa idejas".

"Seed Forum" finansējuma mācību seminārs ir domāts strauji augošiem uzņēmumiem ar pārrobežu attīstības perspektīvām, kas meklē finansu investorus savu izaugsmes plānu straujai realizācijai un nodrošināšanai. "Seed Forum" seminārs dos padziļinātu izpratni par finansu investīciju piesaistes procesu un mehānismiem, par finansu investoriem un prasībām attiecībā pret uzņēmumiem, kuros tiek ieguldīts kapitāls, par uzņēmumu izaugsmes stratēģiju, vērtības noteikšanas mehānismiem un uzņēmumu pārdošanu.

Struktūrfondu finansējuma mācību seminārs ir ļoti intensīva uzņēmumu apmācības programma, kuras ietvaros pieredzējuši pasniedzēji, riska kapitālisti no Skandināvijas, un Latvijas uzņēmumu vadītāji sniegs atbildes uz tādiem jautājumiem, kā:

•Kāds ir labums (un riski) no privātajiem finansu investoriem;
•Kā atrast privātos finansu investorus un kā tiem prezentēt savu uzņēmumu vai biznesa ideju;
•Ko meklē finansu investori un kādi ir uzņēmuma vērtības pieauguma galvenie faktori;
•Kā pareizi veidot uzņēmuma izaugsmes finansu stratēģiju;
•No kā sastāv investīciju process (etapi un dokumentācija);
•No kā uzmanīties sarunās ar potenciālo (finansu) investoru;
•Kā nepārdot uzņēmumu pārāk lēti;
•U.c.
Mācību semināra ietvaros uzņēmumi ne tikai noklausīsies teorētisko lekciju kursu, bet arī piedalīsies intensīvā individuālo treniņu programmā, kuras ietvaros tiek sagatavota un apgūta praktiskā uzņēmuma un tā biznesa plāna prezentācija.

Pamatojoties uz semināra darba rezultātiem, uzņēmumi tiks atlasīti dalībai "Seed Forum" starptautiskajās investīciju konferencēs, gan Latvijā, gan vēl citās 22 valstīs, kurās uzņēmumiem tiks dota iespēja prezentēt savus investīciju projektus starptautiskajai riska kapitāla investoru sabiedrībai – rika kapitāla investīciju fondiem, privātiem finansu investoriem un biznesa eņģeļiem.

Viens no "Seed Forum" ekspertiem, "Seed Forum" Centrālās un Austrumeiropas nodaļas vadītājs, bijušais "Trigon Holdings" fondu menedžeris Latvijā, uzņēmējs Gints Vīns: "Šādu koncentrētu mācību kursu par riska kapitāla piesaistes metodēm un iespējām nepasniedz nevienā biznesa skolā pasaulē. Tā ir ekskluzīva, uz personīgās pieredzes un pēdējo gadu finansu industrijas riska kapitāla nozares attīstības tendencēm balstīta apmācību programma, ko izveidojusi starptautiskā biznesa atbalsta organizācija "Seed Forum International Foundation", kas Latvijā darbojas jau vairākus gadus. Rietumos šādas vai līdzīgas apmācību programmas vienam uzņēmējam izmaksā vairākus tūkstošus eiro, bet Baltijas reģionā, pateicoties Eiropas Savienības struktūrfondu projektam "Home Market", šogad šīs apmācības uzņēmējiem pieejamas par velti. Es rekomendēju šos seminārus ne tikai jauniem un strauji augošiem tehnoloģiju uzņēmumiem, bet arī uzņēmumiem jebkurā nozarē, kas pašlaik attīsta savas pārrobežu ekspansijas programmas, jo semināros uzņēmējiem tiek iemācīts ne tikai tas, kā kā funkcionē starptautiskie investīciju tirgi un finansu piesaistes mehānismi, bet arī citu valstu un reģionu biznesa ētika un uzņēmējdarbības specifika."

"Seed Forum Latvia" un LIAA kopīgi rīkotais mācību seminārs notiks LIAA (Rīga, Pērses iela 2, konferenču zāle 2. stāvā). Pieteikties dalībai seminārā var uzņēmēji no visas Latvijas.

Semināra darba kārtība (angļu valodā) pieejama http://www.liaa.gov.lv/pasakumi/ka-iegut-finansejumu-no-privatiem-finansu-investoriem-un-ka-tiem-prezentet-savas-biznesa-idejas-13-sep-2012/en

Semināra pieteikuma forma http://www.seedforum.org/register/company
Šādi semināri divas reizes gadā Latvijā paredzēti arī turpmāk, bet veiksmīgākie semināru dalībnieki vēlāk var tikt uzaicināti uz "Seed Forum" investīciju konferencēm – gan Latvijā, gan vēl citās kopumā 20 valstīs, kur "Seed Forum" organizē investīciju konferences.

Informācija par pieteikšanos:  
Katrīna Duka-Gulbe
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
katrina.duka-gulbe@liaa.gov.lv
+371 29132393

Elīna Fomina
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
elina.fomina@liaa.gov.lv
+371 29420055


Publicēšanas datums: 2013. gada 15. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt