A  A  A
Lapas karte


Vai apmeklēsi Latvijas Uzvaras dienas pasākumus Cēsīs 22.jūnijā?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Uzņēmējdarbība » Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem ALTUM pieejamas plašākas valsts atbalsta iespējas

Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem ALTUM pieejamas plašākas valsts atbalsta iespējas

Tuvākajā laikā mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, kas sava biznesa attīstībai finansējumu aizņemsies ALTUM īstenotajā MVU izaugsmes aizdevumu programmā, būs iespējams saņemt aizdevuma procentu maksājumu subsīdijas un garantijas.

Šā gada 22.jūlijā Ministru kabinetā apstiprinātie ALTUM īstenotās MVU izaugsmes aizdevumu programmas noteikumu papildinājumi paredz programmas ietvaros izveidot garantiju un procentu likmju subsīdiju fondu 2,5 miljonu eiro apmērā. No šī fonda resursiem uzņēmumi, kas veic nelauksaimniecisko darbību un nav vecāki par 5 gadiem, kopā ar investīciju aizdevumu varēs saņemt subsīdiju aizdevuma procentu maksājumu segšanai 50% apmērā no kopējās procentos maksājamās summas pirmo piecu gadu laikā.
Savukārt apstrādes rūpniecības projektiem, kuriem ir nepietiekams nodrošinājums, būs pieejamas garantijas 65% vai 80% apmērā no aizdevuma kopējās summas. 65% apmērā garantijas būs pieejamas investīciju projektiem, savukārt 80% apmērā garantijas būs pieejamas investīciju aizdevumiem infrastruktūras ieguldījumu veikšanai. Klientu ērtībām garantijas izsniegs ALTUM, vienlaikus ar aizdevuma pieteikuma apstiprināšanu.
MVU Izaugsmes aizdevumu termiņš ir pagarināts līdz 2015.gada 31.oktobrim.
Subsīdijas un garantijas MVU izaugsmes aizdevumu programmas klientiem būs pieejamas pēc garantiju un procentu likmju subsīdiju fonda darbību regulējošo dokumentu apstiprināšanas, provizoriski vasaras beigās.
Kopš programmas darbības sākuma MVU izaugsmes aizdevumu programmā piešķirti 1025 aizdevumi par kopējo summu 67,4 miljoni eiro. 2014.gada 2.ceturksnī MVU Izaugsmes aizdevumu programmas ietvaros ALTUM piešķīra 68 aizdevumus (par 36% vairāk nekā 1.ceturksnī) 3,2 miljonu eiro apjomā. Pirmajā pusgadā piešķirti 112 aizdevumi par kopumā 7,1 miljonu eiro.

Publicēšanas datums: 2014. gada 23. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt