A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Uzņēmējdarbība » NVA aicina darba devējus nodarbināt bezdarbniekus, kuriem grūtāk atgriezties darba tirgū

NVA aicina darba devējus nodarbināt bezdarbniekus, kuriem grūtāk atgriezties darba tirgū

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina  darba devējus  - komersantus (izņemot izglītības un ārstniecības iestādes), pašnodarbinātās personas, biedrības vai nodibinājumus  pieteikties NVA  filiālēs, lai  nodarbinātu tos NVA mērķa grupu bezdarbnieku, kuri pašreizējā ekonomiskajā situācijā atrodas nelabvēlīgā situācija un kuriem  līdz ar to ir grūtāk atrast darbu.

Šī aktivitāte tiek īstenota Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Pasākumi noteiktām personu grupām” ietvaros. Ar minētā projekta palīdzību 2013.gada otrajā ceturksnī darba devējiem ir iespējams izveidot vairāk nekā 600 jaunas valsts līdzfinansētās darba vietas.

Latvijas darba devējiem NVA sniedz šādu finansiālu atbalstu:
• ikmēneša darba algas dotāciju bezdarbniekam 50% apmērā no darba devēja noteiktās mēneša darba algas, ņemot vērā, ka ikmēneša dotācija nepārsniedz valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru;
• ikmēneša izmaksas valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no algas dotācijas daļas ( ja darba devējs ir biedrība vai nodibinājums, kura darbības mērķis ir atbalsta sniegšana personām ar invaliditāti un kurš nodarbina bezdarbnieku asistenta personām ar invaliditāti vai pavadoņa, surdotulka, latviešu nedzirdīgo zīmju valodas tulka, interešu pulciņa audzinātāja personām ar invaliditāti, speciālā pedagoga profesijā).
NVA atbalsts tiks sniegts tiem  NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem:
• kuriem iepriekšējos 6 mēnešus nav bijis regulāri apmaksāts darbs (vizmas 6 mēnešus ir bezdarbnieka statuss);
• kuriem nav vispārējā vidējā izglītība vai profesionālā kvalifikācija;
• kuri ir vecāki par 50 gadiem;
• kuri vieni paši rūpējas par vienu vai vairākiem apgādājamajiem;
• mazākumtautību bezdarbniekus, kuriem jānostiprina valsts valodas zināšanas, profesionālās iemaņas vai pieredze, lai palielinātu savas iespējas iegūt pastāvīgu darbu.

Viens bezdarbnieks projektā var iesaistīties gadu, ieskaitot ikgadējos apmaksātos atvaļinājumus.

UZZIŅA:
Detalizētāka informācija par pasākumu, kā arī saraksts ar profesijām, kurās bezdarbnieki izteikuši vēlmi strādāt, pieejams NVA filiālēs un NVA mājaslapas (www.nva.gov.lv) sadaļā „Darba devējiem” - „Pasākums noteiktām personu grupām”.

Informācija par pasākumu NVA Cēsu filiālē :
ESF projekta „Pasākums noteiktām personu grupām” koordinējošā eksperte Iluta Berķe
Bērzaines iela 15, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101
2. stāva 202. kabinets
E – pasta adrese : iluta.berke@nva.gov.lv
Tālruņi uzziņām 64127773, 25685322


Publicēšanas datums: 2013. gada 15. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt