A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Uzņēmējdarbība » Pirmais uzņēmums Cēsīs šogad ieguvis CrefoCert sertifikātu

Pirmais uzņēmums Cēsīs šogad ieguvis CrefoCert sertifikātu

Cēsīs šogad pirmo CrefoCert Zelta klases sertifikātu ieguvis SIA „M.E.LAT-LUX”, tādējādi apliecinot izcilus maksātspējas rādītājus, kuriem atbilst tikai 1,5% Latvijas uzņēmumu. Investējot peļņu attīstībā, uzņēmums veiksmīgi uzlabo sniegtos pakalpojumus klientiem un sadarbojas ar partneriem Baltijas valstīs un citviet Eiropā.

CrefoCert sertifikāts ir jauna kvalitātes zīme Latvijā, kas tiek piešķirta maksātspējīgākajiem uzņēmumiem Latvijā. Sertifikāts apliecina uzņēmuma spēju uzņemties un pildīt finansiālās saistības, kas ir būtisks faktors sadarbības attīstībā un jaunu darījumu slēgšanā. „Īpaši svarīgi veidot un veicināt stabila uzņēmuma reputāciju ir tādiem uzņēmumiem, kuri pēc saimnieciskās darbības būtības ir saistīti ar lielu klientu un sadarbības partneru skaitu. Sertifikāts būs noderīgs arī starptautiskajā tirgū, kurā grūtāk sasniegt atpazīstamību un konkurētspēju,” skaidro Vladislavs Mejertāls, SIA „Creditreform Latvija” Biznesa attīstības vadītājs.

Maksātspējas sertifikāti ir ierasta prakse pasaulē, kas no 2013.gada jūlija pieejama arī Latvijā. Pusgada laikā CrefoCert sertifikātus ieguvuši jau gandrīz 70 uzņēmumi no dažādām nozarēm. Līdzīgus maksātspējas sertifikātus, piemēram, Lietuvā, saņem vidēji 1000 uzņēmumi gadā, kas atzinīgi novērtējuši sertifikāta lietderību biznesa attīstībā.

SIA „M.E.LAT-LUX” Cēsīs ir pirmais uzņēmums šogad, kas ieguvis CrefoCert Zelta klases sertifikātu. Uzņēmums ir koncerna Daimler autobusu SETRA ražotāja EvoBus GmbH (Vācija) ģenerālpārstāvis Baltijas valstīs, kura klientu loks aptver Latviju, Lietuvu, Igauniju, Baltkrieviju un Krieviju, bet sadarbības partneri ir vairākās Eiropas lielvalstīs. „Daudzu gadu gaitā ir izveidojusies stabila sadarbība, esam ieguvuši partneru uzticību un šis sertifikāts dos mums vēl papildus priekšrocības, dibinot kontaktus ar jauniem sadarbības partneriem, kā arī vēl lielāku uzticību sadarbībā ar esošajiem klientiem. Gribētos uzsvērt, ka veiksmīga uzņēmuma attīstībā svarīgs pamatprincips ir komanda un es kā SIA „M.E.LAT-LUX” valdes loceklis varu lepoties ar saviem bijušajiem un esošajiem uzņēmuma darbiniekiem un teikt paldies par ieguldījumu uzņēmuma attīstībā,” atzīst SIA „M.E.LAT-LUX” valdes loceklis Māris Gailis.

M.Gailis skaidro, ka uzņēmums cenšas peļņu ieguldīt attīstībā, tā 2013. gadā uzsākot krāsošanas kameras izbūvi, kuru plāno pabeigt tuvākā mēneša laikā,  veicot siltumapgādes pārbūvi, kā arī intensīvi strādājot, lai paplašinātu noliktavas preču klāstu, nodrošinot maksimāli īsu piegādes laiku klientiem nepieciešamajām rezerves daļām. Ļoti svarīga nozare uzņēmuma attīstībā ir autobusu pārdošana, kuru apjomus ir plānots palielināt.

Uzņēmumi var pretendēt uz diva veida sertifikātiem – Standarta uz Zelta klases, kuri tiek piešķirti uz vienu gadu. Ja gada laikā būtiski pasliktinās maksātspējas rādītāji, tad sertifikāts tiek anulēts. Maksātspējas aprēķinos tiek izmantoti vairāk nekā 30 dažādi faktori, ieskaitot finanšu datus, uzņēmuma kredītvēstures analīzi un speciālu CrefoScore indeksu. Sertifikāta izsniegšanas kritēriji izstrādāti pēc īpašas metodoloģijas sadarbībā ar Creditreform Risk Management Vācijā. Būtiski, ka uzņēmumu novērtēšanu veic neatkarīgs un profesionāls uzņēmums SIA „CREFO Rating”,  kas ir SIA „Creditreform Latvija” grupas uzņēmums. Tā kā CrefoCert speciālistu rīcībā ir visa nepieciešamā informācija par uzņēmumu maksātspējas izvērtēšanai, tad pieteikšanās kārtība ir pavisam vienkārša un izdarāma elektroniski www.crefocert.lv, kur var iegūt arī vairāk informācijas par sertifikātu un iepazīties ar citiem sertificētajiem uzņēmumiem.

Publicēšanas datums: 2014. gada 26. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt