A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Uzņēmējdarbība » Plašākas mikrokredītu saņemšanas iespējas ALTUM

Plašākas mikrokredītu saņemšanas iespējas ALTUM

Sākot no šī gada augusta uzņēmējiem būs vēl plašākas iespējas saņemt mikrokredītu VAS "Latvijas Attīstības finanšu institūcijā Altum" (ALTUM). Atbilstoši Ministru kabinetā apstiprinātiem noteikumu grozījumiem, no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) un valsts budžeta līdzekļiem mikrokreditēšanai ALTUM būs pieejami papildu 3,5 miljoni eiro, kas tiks piešķirti līdz 2015.gada novembrim.
Plānots, ka aizdevuma maksimālā summa būs 25 000 eiro un aizdevumi būs pieejamai ar termiņu līdz 7 gadiem. Programmā plānota arī aizdevuma procentu maksājumu subsīdija 50% apmērā. Tas nozīmē, ka, izpildot noteiktos kritērijus, pusi no aizdevuma procentos maksājamās summas uzņēmēja vietā segs ALTUM no ERAF resursiem.
Plānots, ka šie mikroaizdevumi būs pieejami no 1.augusta, pēc programmas noteikumu apstiprināšanas Ministru kabinetā.
ALTUM turpina arī Latvijas un Šveices mikrokreditēšanas programmas īstenošanu, kurā var saņemt aizdevumus līdz 14,2 tūkstošiem eiro ar termiņu līdz 5 gadiem. Mazāka apjoma projektiem, kuru kopēja summa nepārsniedz 7,1 tūkstoti eiro, nav nepieciešams uzņēmēja līdzfinansējums.
Programmas ietvaros līdz šā gada 1.jūnijam ir piešķirti 960 mikroaizdevumi par kopējo summu 8 miljoni eiro, tai skaitā 642 projektiem līdztekus aizdevumam piešķirts grants. Plānots, ka līdz programmas noslēgumam 2015.gada 30.jūnijā šīs programmas ietvaros piešķirto aizdevumu apjoms pieaugs līdz 9,5 miljoniem eiro.


Publicēšanas datums: 2014. gada 19. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt