A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Uzņēmējdarbība » Paplašināts ALTUM atbalsta saņēmēju loks

Paplašināts ALTUM atbalsta saņēmēju loks

No šī gada februāra būtiski paplašināts saimnieciskās darbības veicēju loks, kas Attīstības finanšu institūcijā ALTUM var saņemt valsts atbalstu uzņēmējdarbības sākšanai vai jauna biznesa projekta finansēšanai. Vienlaikus ir atviegloti aizdevuma atmaksas nosacījumi.

Galvenās izmaiņas:
• starta finansējumu aizdevuma veidā var saņemt uzņēmumi līdz piecu gadu vecumam, līdzšinējo trīs gadu vietā;
• no astoņiem līdz desmit gadiem pagarināts aizdevuma atmaksāšanas termiņš; projektiem nekustamā īpašuma iegādei, būvniecībai vai rekonstrukcijai  - līdz 15 gadiem;
• aizdevumam var pieteikties arī pašnodarbinātas personas, ne tikai uzņēmumi.

“Ikdienā, strādājot ar jaunajiem uzņēmējiem, redzam, ka trīs gadu periods no uzņēmuma dibināšanas brīža var būt nepietiekams, lai izstrādātu biznesa ideju, izveidotu komandu, uzsāktu kaut vai nelielu ražošanu un iegūtu naudas plūsmu, lai uzņēmums varētu pretendēt uz komercbanku finansējumu,” skaidro ALTUM valdes locekle Inese Zīle “Īpaši aktuāli tas ir inovatīviem projektiem ar ilgāku izstrādes un ieviešanas periodu. Arī aizdevuma termiņa pagarināšana ir būtisks ieguvums, jo ļaus samazināt aizdevuma ikmēneša maksājumu ietekmi uz naudas plūsmu, kas īpaši svarīgi ir lielāka apjoma aizdevumiem. Kopumā veiktās izmaiņas palīdzēs jaunajiem uzņēmumiem vieglāk saņemt valsts atbalsta finansējumu gadījumos, kad nauda attīstībai vēl nav pieejama privātajā tirgū.”

Izmaiņas veiktas, ņemot vērā Ministru kabinetā šā gada 23.janvārī apstiprinātos grozījumus noteikumos par mikroaizdevumiem un starta aizdevumiem.

Vairāk informācijas ŠEITPublicēšanas datums: 2018. gada 8. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt