Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Peldošās salas kā bioloģiskās daudzveidības pieturas un piesārņojuma mazinātāji pilsētu adaptācijas veicināšanai (BioFloat)

Finansējuma avots:
Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programma
Eiropas Struktūrfondi un citi finanšu instrumenti:
ERAF
Kopējās izmaksas:
893 630,00 EUR
Projekts uzsākts:
27.11.2023
Projekts pabeigts:
26.11.2027
Projekta apraksts:

Projekta mērķis ir sekmēt bioloģisko daudzveidību un uzlabot pilsētvidē esošo ūdens ekosistēmu veselību. Tas tiks sasniegts kopīgi izstrādājot un testējot trīs jaunus zaļās infrastruktūras elementus, kā arī aktīvi iesaistot Igaunijas un Latvijas mērķa grupas. BioFloat peldošo salu koncepts būs kopīgi radīta inovācija, kas izstrādāta atbilstoši aktuālākajām pašvaldību vajadzībām publisko ūdeņu vides stāvokļa uzlabošanai.

Cēsu novada pašvaldība ir projekta partneris un projekta laikā Āraišu ezerā tiks izvietota peldošā sala ezera vides stāvokļa uzlabošanai. Sala būs aprīkota ar putnu vērošanas kameru un Āraišu ezerpils apmeklētāju centrā ikvienam būs iespēja iepazīties ar interaktīvu salas 3D modeli. Vienlaikus Cēsu novada pašvaldība nodrošinās arī sabiedrības izglītošanu un izpratnes veicināšanu par ūdens ekosistēmu veselību.

Projekta partnerību veido: Latvijas Hidroekoloģijas institūts (Latvian Institute of Aquatic Ecology), Stokholmas Vides institūts Tallinas centrs (Stockholm Environment Institute Tallinn Centre), Igaunijas Dzīvības zinātņu Universitāte (Estonian University of Life Sciences), Latvijas Ornitoloģijas biedrība (Latvian Ornithological Society), SIA "ALPS ainavu darbnīca" (LLC “ALPS landscape atelier”), Gulbenes novada pašvaldība (Gulbene Municipality)

Plašāka informācija par programmu: Interreg Igaunijas-Latvijas programmas mājaslapā: https://estlat.eu/en.

Kontaktpersona
Zane Pīpkalēja
E-pasts
Tālruņa numurs
29152186