Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai jums nodrošinātu patīkamu tīmekļa vietnes apmeklējuma pieredzi. Šeit varat izvēlēties, kuras sīkdatnes ļaujat izmantot. Savu izvēli varat mainīt jebkurā laikā. Par šajā vietnē izmantotajām sīkdatnēm vairāk varat uzzināt, lasot mūsu sīkdatņu politiku.
Lasīt vairākŠī gada 7.oktobrī Rīgā norisināsies Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning nacionālā konference ''Inovācijas un radošums izglītībā'', kuras laikā sešas skolu un pirmsskolu komandas prezentēs labākos pagājušā mācību gada eTwinning sadarbības projektus. Konferencē uzstāsies digitālo prasmju speciāliste Vita Vītola-Lapiņa ar lekciju ''Mākslīgais intelekts: ieguvums vai izaicinājums pedagogiem'' un sertificēta mākslas terapeite Līga Cepurīte vadīs nodarbību, kuras laikā visiem klātesošajiem būs iespēja ne tikai uzzināt, kāpēc radošums ir svarīgs, bet arī pašiem to praktiski piedzīvot. Noslēgumā apbalvos konkursa ''Nacionālā eTwinning balva 2023'' uzvarētājus.
Dalībai konferencē līdz 2.oktobrim aicināti pieteikties skolotāji, skolu vadības un izglītības pārvalžu pārstāvji, kuriem interesē projektu organizēšana, tehnoloģiju izmantošana mācību darbā un 21.gadsimta izglītība.
Domājot par nākotni un straujajām pārmaiņām visās dzīves jomās, arvien svarīgākas kļūst dažādas prasmes un kompetences, ko bērniem un jauniešiem spēj dot pedagogi. Izglītības iestādes palīdz sagatavot skolēnus pasaulei, kāda tā būs nākotnē, tāpēc arī pašu pedagogu izpratne par notiekošajām pārmaiņām ir nozīmīga.
Nacionālās konferences laikā pievērsīsimies divām no Eiropas Komisijas izvirzītajām inovācijas šķautnēm – tehnoloģijām un radošumam. Šobrīd viena no aktuālākajām tēmām, kas rada satraukumu pedagogiem, ir mākslīgais intelekts un veidi, kā skolēni to izmanto. Informatīvas lekcijas laikā dalībniekiem būs iespēja uzzināt par dažādiem ģeneratīvā mākslīga intelekta rīkiem, iespējām, pielietojumu un ierobežojumiem, kā arī dalībnieki iepazīsies ar ētiskajiem aspektiem mākslīga intelekta rīku izmantošanā. Pēc tam dalībniekiem būs iespēja pilnībā atslēgties no tehnoloģijām, lai padziļinātu savas zināšanas par radošumu caur praktisku pieredzi. Radošums ir prasme, ko var attīstīt ikviens. Radoša darbošanās māca lietot to, kas ir un pārvērst par kaut ko jaunu. Tas ir process, kas māca radīt no kļūdām un pielietot iepriekš zināmo jaunā veidā. Lai labāk saprastu radošuma nozīmi psihiskās un emocionālās labbūtības, kā arī sociālās un pedagoģisko inovāciju veicināšanā, Līga Cepurīte (Mg.sc.sal. sertificēta mākslas terapeite, "Pusaudžu resursu centra" mentore) vedīs dalībniekus radošuma pasaulē.
Pasākuma noslēgumā pasniegts balvas konkursa ''Nacionālā eTwinning balva 2023'' uzvarētājiem.
Konference norisināsies klātienē ar tiešraidi eTwinning Latvija Facebook lapā. Dalībai klātienē var pieteikties līdz šī gada 2.oktobrim, aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē. Dalībnieku skaits ir ierobežots (100 dalībnieki). Klātienes dalībnieki saņems apliecību par pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi (6h apmērā). Dalībai tiešsaistē reģistrācija nav nepieciešama.
Plašāk informācija par konferences norisi, dalībniekiem un pārstāvētajām skolu komandām meklējama eTwinning Latvija tīmekļvietnē: https://etwinning.lv/etwinning-konference-2023/. Pasākumu organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.
Cēsu novada pašvaldība
Reģ. nr. 90000031048
Raunas iela 4, Cēsis, LV-4101
dome@cesunovads.lv
64161800
65825598
E-adrese
Pirmdien 8.00-18.00
Otrdien 8.00-17.00
Trešdien 8.00-17.00
Ceturtdien 8.00-17.00
Piektdien 8.00-16.00
Ja esat saskārušies ar pašvaldības darbinieku koruptīvām darbībām,
celiet trauksmi vai ziņojiet KNAB pa informatīvo tālruni 80002070
Ja pamani kļūdu
un/vai neprecizitāti mājas lapā, lūdzu, informē mūs par to uz e-pastu vestule@cesunovads.lv