Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Aicina skolotājus pieteikties apmācībām par “MoonCampChallange"

Aicina skolotājus pieteikties apmācībām par “MoonCampChallange"

Topošais Kosmosa Izziņas Centrs aicina skolotājus pieteikties apmācībām par sacensībām skolēniem “MoonCampChallange” (Mēness Bāzes izaicinājums), ko organizē Eiropas Kosmosa Aģentūra un AirBuss sadarbībā ar Autodesk. Izglītojošajās sacensībās tiek izmantotas modernās tehnoloģijas, kurās skolēniem ir jārada savs Mēness apmetnes modelis izmantojot 3D modelēšanas rīkus (Tinkercad vai Fusion360).

Skolēnu komandām sākumā jāveic eksperimenti un pētījumi, kur jānoskaidro un jāizpēta kosmosa vide un jāsaprot, kādā veidā astronauti varētu dzīvot uz Mēness. Komandu uzdevums ir pielāgot Mēness vidi, ņemot vērā vietējos resursus un paredzot dzīvei nepieciešamās telpas un vidi astronautiem.
 
Sacensības skolēniem norisinās 3 vecuma grupās:
1) Moon Camp Discovery – iesācēju kategorija, tiek rekomendēta bērniem no 6 līdz 11 gadu vecumam, kurā var piedalīties individuāli.
2) Moon Camp Explorers - vidējas grūtības kategorija, tiek rekomendēta bērniem no 12 līdz 14 gadu vecumam, kurā komandas sacenšas par balvām.
3) Moon Camp Pioneers – vecākā grupa, kurā skolēni izmanto profesionālu 3D modelēšanas aplikāciju Fusion 360, paredzēta bērniem no 15 līdz 19 gadu vecumam.
 
Lai nodrošinātu Latvijas skolēnu līdzdalību sacensībās, Kosmosa Izziņa Centrs aicina ieinteresētus Tehnoloģiju un Dabaszinātņu mācību jomu skolotājus pieteikties atbalstam dalībai sacensībās. Iepriekšēja modelēšanas pieredze nav nepieciešama.
 
Skolotājiem tiks nodrošināts sekojošs atbalsts:
Tiešsaistes kopējā sanāksme 2021. gada 12. janvārī, kurā iepazīstinās ar kopējo sacensību norisi un termiņiem, sacensību nolikumu un kārtību, kā arī kopīgi pārrunāt iespējas integrēt sacensības mācību programmās, kā arī kā nodrošināt starpriekšmetu saikni, piedaloties “MoonCampChallange”. Lūdzu pieteikties līdz 09.01. ŠEIT.
1) Tiešsaistes apmācību cikls, kas sastāvēs no 4 līdz 6 divu astronomisko stundu garām nodarbībām (atkarībā no izvēlētās vecuma grupas, t.i. jaunāko vecuma grupu skolotāji apgūs darbošanos Tinkercad vidē, vecāko vecuma grupu skolotāji apgūs darbošanos Fusion360 vidē). Tāpat viena nodarbība paredzēta, kā ieplānot skolēnu komandu dalību mācību procesā atbilstoši mācību programmām. Nodarbību datumi tiks saskaņoti pēc otrās tiešsaistes sanāksmes, atkarībā no kopējā dalībnieku skaita.
2) Atbalsta materiāli skolotājiem, kuros iekļauts plānojuma paraugs, lai nodrošinātu skolēnu dalību sacensībās, tajā skaitā stundu plānu piemēri, prezentācijas, darba lapas un citi atbalsta materiāli.
3) Atbalsts sacensību īstenošanas laikā pēc nepieciešamības.
 
Ja skolotājs plāno dalību sacensībās kā daļu no mācību procesa, tad skolēniem tā ietvaros iespējams attīstīt kritiskās domāšanas un pētniecības prasmes, iegūt zināšanas fizikā, bioloģijā un ķīmijā, izveidot priekšstatu par kosmosa industriju, visuma pētniecību un nākotnes karjeras iespējām, kā arī attīstīt 3D modelēšanas prasmes un iemaņas. Visa programmatūra, kas tiek izmantota sacensību ietvaros, izglītības iestādēm ir pieejama bezmaksas.
 
Iepriekšējās 2019.-2020.gada “MoonCampChallange” sacensībās vecākajā grupā uzvarēja komanda no Latvijas (https://ej.uz/MCPioneers), kāpēc lai šogad tā nebūtu no tavas klases?
 
Pasākums tiek rīkots "Cēsu novada pašvaldības un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” īstenotā projekta “Inovācijas centra izveidošana Cēsīs” gaitā.
Datums: 2021. gada 4. janvāris